Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wirtualny bieg "Mamy serce w jednym rytmie"

W miesiącu lutym świętować będziemy Dzień Zakochanych, Walentynki. Dzień 14 lutego kojarzymy z sercem i słusznie, bo w tym wlanie dniu obchodzić będziemy także Światowy Dzień Wiedzy o Wrodzonych Wadach Serca. Wszyscy, którzy chciałyby pomoc osobom z wrodzonymi serca mogą je wesprzeć, biorąc udział w biegu. pn "Mamy serce w jednym rytmie".
Wirtualny bieg "Mamy serce w jednym rytmie"

To właśnie dzięki wysiłkowi fizycznemu jak: marsz z kijami nordic walking, bieg, jazda na rowerze, czy pływanie nasze serce jest zdrowsze, a my sami czujemy się lepiej. Aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na nasze zdrowie ponieważ krew jest aktywnie przepompowywana do serca, co zwiększa sprawność skurczową i rozkurczową serca jako pompy. Dzięki temu dochodzi do zmniejszenia napięcia i poprawy przepływu w naczyniach krwionośnych, co reguluje ciśnienie tętnicze. Serce lubi wysiłek dynamiczny, a my dbając o własne zdrowie możemy pomóc także innym biorąc udział w wirtualnym biegu, który zaplanowano w dn.13-14 lutego na dystansach: 700, 7000 i 70000 metrów. Organizatorem biegu jest Fundacja Mamy Serce, która zajmuje się pomocą tym, którzy każdego dnia walczą o odzyskanie spokojnego zdrowego rytmu serca.

POSŁUCHAJ


Jaki jest główny cel biegu?
POSŁUCHAJ


Bieg adresowany jest do wszystkich.
POSŁUCHAJ


Dystanse biegowe nie są przypadkowe.
POSŁUCHAJ

Krystyna Kornacka dodała, że dystanse można pokonać indywidualnie, z rodziną lub zespołowo.

POSŁUCHAJ


Zapisy można zgłaszać elektronicznie do 10 lutego , a przebyty dystans można przebiec za pomocą dowolnej aplikacji. Wyniki pokonanego dystansu należy przesłać za pomocą zdjęcia.

POSŁUCHAJ


Bieg zaplanowano w dn.13-14 lutego na wybranym przez siebie dystansie, a każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal.
POSŁUCHAJ


14 luty to Światowy Dzień Wiedzy o Wadach Serca. Poprzez bieg i inne aktywności fizyczne propagujmy, więc zdrowy styl życia.


Szczegóły na temat biegu [kliknij]
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Andrzej KuśTreść komentarza: Impreza bardzo ciekawa. Będziecie mogli nas posłuchać, zobaczyć, poznać nasze grono i zwyczaje oraz spróbować najzdrowszego jedzenia na świecie jakim jest dziczyzna - musicie tam być !!! To nasze dziedzictwo!!!Data dodania komentarza: 6.08.2024, 11:08Źródło komentarza: Jarosław KuchtaAutor komentarza: KTreść komentarza: Był mega dobrym, ciepłym czlowiekiem, który miał jeszcze wiele planów w głowie do zrealizowania - żal i smutek że go nie ma, wieczny odpoczynek …Data dodania komentarza: 18.07.2024, 22:05Źródło komentarza: Zmarł ks. Mirosław Prokop - proboszcz parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w SzczebrzeszynieAutor komentarza: DWTreść komentarza: Lubię toData dodania komentarza: 18.07.2024, 11:38Źródło komentarza: Aleksandra CzerwińskaAutor komentarza: JSTreść komentarza: Piękna impreza.Data dodania komentarza: 12.07.2024, 12:45Źródło komentarza: Jarmark św. Kiliana w SkierbieszowieAutor komentarza: AgataTreść komentarza: Piękna audycjaData dodania komentarza: 11.07.2024, 20:38Źródło komentarza: XIV Powiatowy Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich w PawłówceAutor komentarza: Jarosław FilipiukTreść komentarza: Młody człowiek, wiedza niesamowita! W wywiadzie pana Maksa jest wyraźna nuta pasji, ogromnej wiedzy i doświadczenia. Polecam poczuć ptasznika na dłoni. Dla mnie było to uczucie takiego...piękna, ciepełka, puchu. Coś niesamowitego! Nie bać się, jak hodowca kładzie na dłoni nawet największego pajęczaka, to wie co robi. Nam nic nie grozi, jedyny hamulec mamy w głowie.Data dodania komentarza: 10.07.2024, 14:59Źródło komentarza: Fakty i mity o pajęczakach - czy jest się czego bać?