Najważniejszym punktem wczorajszych (27.09) uroczystości była Msza św. w intencji Ojczyzny i poległych w jej obronie, sprawowana w kościele ojców franciszkanów, podczas której Słowo Boże wygłosił ks. Konrad Zalewski.
Powiatowe uroczystości związane z 82. rocznicą powstania Polskiego Państwa Podziemnego i 77. rocznicą poświęcenia cmentarza partyzanckiego w Osuchach odbyły się (27.09) w Domu Pamięci w Osuchach.
W osadzie Fryszarka (Gmina Józefów) odbyły się (26.09) uroczystości patriotyczno-religijne upamiętniające żołnierzy Armii Krajowej, Delegatury Sił Zbrojnych oraz Zrzeszenia „Wolność i Niezawizłość” walczących na Ziemi Józefowskiej.
Religijno-patriotyczne uroczystości związane z 82. Rocznicą wydarzeń wrześniowych w Bramie Korchowskiej odbyły się (26.09) w Tarnogrodzie.
Uroczyste podsumowanie konkursów „Kardynał Stefan Wyszyński i jego nauka w oczach dzieci i młodzieży” oraz „Wakacje z historią” odbyło się dziś w Delegaturze Urzędu Wojewódzkiego w Zamościu.
Jeszcze w tym tygodniu, 28 września, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpocznie przyjmowanie wniosków o dofinansowanie w ramach PROW 2014-2020 na inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej.
Euroregion Roztocze rozpoczął nowy program, który może poprawić stan środowiska na całym Roztoczu, zarówno po stronie polskiej jak i ukraińskiej.
Już po raz drugi, szlakiem walk partyzanckich odbył się (25.09) Rajd Osuchowski. Jest to wydarzenie o charakterze patriotyczno - kulturalnym organizowane przez rodziny Osuchowskich partyzantów skupione w Stowarzyszeniu "Osuchy 44" i Grupę Rekonstrukcji Historycznej "Wir" z Biłgoraja.
W Biłgorajskim Centrum Kultury rozpoczęły się (24.09) 33. Biłgorajskie Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską.
W auli I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju odbyła się konferencja historyczna nt. „Akcja Sturmiwind i Bitwa pod Osuchami – czerwiec 1944r.”.
eWoP – tak nazywa się nowa aplikacja uruchomiona przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
RPA, Islandia czy Gujana Francuska – to tylko niektóre miejsca, jakie przybliżają organizatorzy uczestnikom 7. Zamojskiego Festiwalu Podróży „Eskapady Kresowe”.
Nietypowy sposób na uczczenie rocznicy nadania praw miejskich Hrubieszowowi mają Miejska Biblioteka Publiczna i Towarzystwo Regionalne Hrubieszowskie. Chodzi o akcję składania życzeń miastu, która odbędzie się w środę, 29 września.
Są one skierowane do osób młodych, które ukończyły 15 rok życia.
Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Armii Krajowej w Zamościu świętuje jubileusz 100-lecia swojego powstania.
W Zamościu odbywa się I Wschodni Festiwal Muzyki Barokowej Musica dell'Anima.
W dniach 20-23 września 2021 r. w Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Ojca Pio w Zamościu odbyły się pierwsze zajęcia pn. "Sztuka Mówienia" oraz warsztaty dotyczące edukacji obywatelskiej i społecznej dla uczniów biorących udział w projekcie #MŁODZI MAJĄ GŁOS!
W ostatnim czasie w Zamościu kierowcy mogą spodziewać się większego natężenia ruchu nie tylko w okolicach głównych ulic, rond i skrzyżowań, ale także na innych ulicach, na których tworzą się korki.
Już w najbliższą sobotę, (25.09) o godz. 16.00, w budynku muzealnym w Zespole Cerkiewnym w Radrużu – Oddziale Muzeum Kresów w Lubaczowie odbędzie się wernisaż wystawy pt. „Bruśnieńskie Krzyże Przydrożne. Historia w kamieniu”.
Policjanci z zamojskiej Komendy poszukują kierowcy, który zbiegł z miejsca zdarzenia.
Policja apeluje do grzybiarzy o ostrożność. Co roku podczas grzybobrania wiele osób gubi się w lesie i jest poszukiwanych przez służby. Policja szacuje, że jesienią co dziesiąte zgłoszenie zaginięcia dotyczy grzybiarzy.