Warto starać się o wparcie, bo w tegorocznym naborze rolnicy mogą skorzystać nie tylko z wielu ułatwień, ale również z większej kwoty dofinansowania. Jak tłumaczy Krzysztof Gałaszkiewicz, dyrektor regionalnego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Lublinie w tegorocznym naborze składając wniosek o przyznanie pomocy rolnicy nie będą zobowiązani do przedkładania wymaganych dotychczas decyzji czy pozwoleń. Obecnie będzie je można dostarczyć na etapie rozliczania inwestycji, czyli po zawarciu umowy o dofinansowanie.
W tegorocznym naborze wnioski mogą składać dwie grupy beneficjentów. Pierwsza z nich to rolnicy, domownicy lub małżonkowie rolników, którzy zdecydują się na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie przetwarzania produktów rolnych. Mogą oni otrzymać aż 500 tys. zł dofinansowania.
Druga grupa beneficjentów to rolnicy lub małżonkowie rolników prowadzący lub podejmujący prowadzenie działalności przetwórczej i sprzedaży produktów przetworzonych w ramach rolniczego handlu detalicznego (RHD). Jak informuje Agencja Restrukturyzacji nie jest tu wymagane prowadzenie działalności gospodarczej, a maksymalna kwota wsparcia wynosi 100 tys. zł.
Oddziały regionalne Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będą przyjmowały wnioski na tzw. małe przetwórstwo do 1 marca. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.arimr.gov.pl.
Napisz komentarz
Komentarze