Jej cel to nadanie osobowości prawnej Kołom Gospodyń Wiejskich, ale także zapewnienie możliwości szybkiej ich rejestracji oraz wsparcie działalności Kół na rzecz rozwoju przedsiębiorczości na terenach wiejskich oraz kultywowania folkloru i polskiej tradycji.
Do tej pory tak naprawdę Koła Gospodyń Wiejskich były zostawione same sobie i często działały nieformalnie – zwraca uwagę Krzysztof Gałaszkiewicz, dyrektor lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Teraz to się zmieni.
Żeby pozyskać jakieś środki Koła były do tej pory uzależnione od instytucji samorządowych, teraz się uniezależnią – tłumaczy Krzysztof Gałaszkiewicz.
Do Koła mogą należeć zarówno kobiety jak i mężczyźni. Muszą być to osoby, których miejscem zamieszkania jest wieś będąca terenem działalności koła i które ukończyły 18 lat. Ale nie tylko.
W tym roku Agencja przyjmuje wnioski o płatność 27 grudnia, a data wpływu wniosku do Agencji jest równoznaczna z datą jego złożenia.
Dokumenty niezbędne do rejestracji Koła Gospodyń Wiejskich dostępne są na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa: www.arimr.gov.pl.
Napisz komentarz
Komentarze