W biegu wezmą udział: biegacze , rolkarz, osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach tzw. hundbikach oraz osoby niewidome i niedowidzące. Skąd zrodził się pomysł na organizacje takiego biegu w Zamościu powiedział Tadeusz Lizut, dyrektor biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny.
Bieg Pokoju oddaje przede wszystkim hold dzieciom Zamojszczyzny, a całą społeczność biegową łączy wspaniała, rodzinna atmosfera.
Bieg poprowadzi przez piękne treny naszego regionu.
Od ubiegłego roku organizatorzy zmienili zasady uczestnictwa ponieważ w biegu można startować w dowolnym etapie- lub wszystkich 4. odcinkach.. A kt etap cieszy się największym zainteresowaniem?
Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny ze względu na długi dystans wiąże się z dużym wysiłkiem ,dlatego aby w nim wystartować należy wcześniej się do niego przygotować. Osoby chętne, które chciałyby wziąć udział w biegu mogą zapisać się jeszcze na IV etap - Kryterium Uliczne im. Lucjana Ksykiewicza (15 km).
Limit czasowy będzie obowiązywał tylko na I etapie, który jest najtrudniejszy i najdłuższy ponieważ wynosi 35 km. Ci, którzy pokonają ten dystans będą pewni, że kolejne etapy będą krótsze.
Podczas 31 już edycji tego biegu w Zamościu zawitamy zawodników z terenu całej Polski i i z zagranicy.
Co sprawa ze co roku zawodnicy wracają na linie startu?
Bieg odbędzie się przy ograniczonym ruchu drogowym, dlatego o ostrożność apelujemy do kierowców. Szczególnie zwolnic należy w pobliżu zawodników, poruszających się na wózkach tzw. hundbikach .
Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości organizatorzy biegu poprzez aspekt patriotyczny przybliżą uczestnikom biegu historię Dzieci Zamojszczyzny.
Po ukończonym biegu najlepsi w wielu kategoriach otrzymają nagrody.
Rozmowa na temat biegu [kliknij tutaj]
Napisz komentarz
Komentarze