Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Śladami św. Marii Magdaleny

Drugi dzień uroczystości odpustowych (22.07) ku czci św. Marii Magdaleny w biłgorajskim sanktuarium to przede wszystkim trwanie na modlitwie przy relikwiach Świętej.
Śladami św. Marii Magdaleny

Tego dnia sumę odpustową odprawił biskup pomocniczy naszej diecezji, ks. Mariusz Leszczyński. W homilii ukazywał on św. Marię Magdalenę jako wzór życia i postępowania w dążeniu za Chrystusem dla każdego z nas:

POSŁUCHAJ

Podczas każdej mszy św. siostry Magdalenki z Lubania opowiadały o swoim zakonie i jego charyzmacie. Jak wyjaśnia w rozmowie s. Wiesława Kopij, kult św. Marii Magdaleny jest w ich zgromadzeniu szczególny:

 

POSŁUCHAJ

Po mszy świętej miała miejsce procesja eucharystyczna wokół świątyni, podczas której w litanii wzywano wstawiennictwa św. Marii Magdaleny. Ponadto bp Leszczyński przekazał na ręce ks. Witolda Batyckiego zabytkową plakietkę z wizerunkiem św. Marii Magdaleny, jako wotum dla najmłodszego, diecezjalnego sanktuarium.

Uroczystości wpisały się również w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Kościół parafialny pw. św. Marii Magdaleny został wybudowany jako wotum wdzięczności za odzyskaną wolność i niepodległość, a także za słynny ‘Cud nad Wisłą’. W ramach tych obchodów Społeczny Komitet Upamiętniania Miejsc Pamięci Narodowej przy Parafii Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju zorganizował wystawę, o której informuje jeden z jej organizatorów, Henryk Grabias:

POSŁUCHAJ

Tegoroczny odpust ku czci św. Marii Magdaleny podsumował kustosz biłgorajskiego sanktuarium, ks. Witold Batycki:

POSŁUCHAJ

Warto przypomnieć, iż Sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju to jedyne miejsce objawień tej Świętej na świecie, zaś szczególnym do odwiedzenia miejscem jest tutaj kapliczka z cudowną wodą, która znajduje się właśnie na miejscu objawienia.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze