Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Green Office Ecologic BANER

Leśne potyczki rozstrzygnięte

Ile igieł na krótkopędach posiada sosna zwyczajna? Jak nazywa się największy gatunek gołębia bytującego w lasach mieszanych i liściastych? Jak nazywa się najpospolitszy dzięcioł zamieszkujący nasze lasy szczególnie stare, liściaste i mieszane?

Autor: Alicja Magura

To tylko niewielka cześć ilości pytań, z którymi musieli zmierzyć się uczniowie  szkół podstawowych i gimnazjalnych z  powiatu lubaczowskiego w ramach Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy Leśnej „Leśne potyczki”. Tegoroczna, druga edycja konkursu odbyła się 15 czerwca na hali MOSiRu w Lubaczowie przy Szkole Podstawowej nr 2 i przybrała inną formę niż ubiegłoroczne zmagania. Szczegóły zdradziła Katarzyna Pelc-Antonik, dyrektor MBP w Lubaczowie, która była współorganizatorem wydarzenia.

POSŁUCHAJ

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się szeroką wiedzą przyrodniczą z różnych dziedzin, o których mówiła Katarzyna Marko z Nadleśnictwa Lubaczów.

POSŁUCHAJ

W piątkowym turnieju nie poszczęściło się ubiegłorocznym zwycięzcom, czyli uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaczowie, z którymi rozmawiała Alicja Magura.

POSŁUCHAJ

Wśród 9 startujących szkół najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa z Cewkowa. Mistrzowie Wiedzy Leśnej również podkreślali, że ten konkurs nie należał do najłatwiejszych.

POSŁUCHAJ

Konkurs miał na celu zachęcanie do zdobywania i poszerzania wiedzy leśnej, doskonalenie umiejętności rozpoznawania krajowych gatunków roślin, zwierząt oraz runa leśnego, kształtowanie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowań przyrodniczych i postaw proekologicznych, integrację uczniów i wymianę doświadczeń między szkołami w zakresie edukacji leśnej.

Organizatorami wydarzenia byli: Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie oraz Nadleśnictwo Lubaczów.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze