Tegoroczna edycja odbywająca się pod hasłem „100-lecie niepodległości Polski-rajd dla niepodległej” cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Na linii startu stanęło około 400 uczestników, którzy 26 maja przybyli do Lubaczowa z całej Polski. Więcej na ten temat mówił Wiesław Huk, wicestarosta powiatu lubaczowskiego.
Wyznaczona trasa rajdu wynosiła 73 km. Prowadziła przez miejsca pokazujące piękno przyrody oraz upamiętniające bohaterów, którzy przelali krew w walce za Ojczyznę. Na mapie rajdu znalazł się min. Pomnik Niepodległości w Lubaczowie przy którym zaplanowany był start, następnie cmentarz komunalny w Lubaczowie, cmentarz wojenny na tzw. „Żelichówce” w Lubaczowie, Pastorówka w Podlesiu, Park Zdrojowy i Pomnik Wolności w Horyńcu Zdroju, Pomnik Niepodległości w Nowym Bruśnie i Płazowie, Zespół Szkół im. kpt. Władysława Ważnego ,,Tygrysa” w Rudzie Rożanieckiej i uroczysko Kobylanka. Metę rajdu zaplanowano na terenie kąpieliska „Wędrowiec” w Cieszanowie. Jak informuje Bogdan Skibiński, naczelnik Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatu Lubaczowskiego, zaplanowana trasa przed inauguracją rajdu była kilkakrotnie sprawdzona.
Tegoroczny rajd posiadł również specjalne logo, które także nawiązywało do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości – dodaje Marta Zabrońska, naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatu Lubaczowskiego.
Wrażeniami z rajdu w rozmowie z Alicją Magurą podzieliła się Anna Rawska-Śmieciuch z Lubaczowa.
Na szerszą relację z tego wydarzenia zapraszamy w najbliższą sobotę o godz. 11.15 w ramach Audycji Samorządowych Powiatu Lubaczowskiego.
Napisz komentarz
Komentarze