Park liczy 260 m2, który i został wyposażony w specjalistyczne ścianki, drążki, podesty, poręcze oraz murki. Natomiast nawierzchnia parku dla bezpieczeństwa została wykonana z gumowych mat przerostowych.Aktywność fizyczna parkour pochodzi z Francji i polega na pokonywaniu przeszkód stojących na drodze w jak najprostszy i najszybszy sposób. O początkach przygody z parkour powiedział Mateusz Mokrzyński, założyciel grupy SM oraz propagator parkur i free run.
Mateusz Mokrzyński przyznał, że tę akrobatykę sportowa trenuje już od 11 lat.
Mateusz Mokrzyśnski dodał ,ze akrobacje jakie wykonują sympatycy tej aktywności to odskocznia od codzienności.
Wszyscy pasjonaci parkour, którzy chcą pochwalić się swoimi umiejętnościami spotykają się w soboty na terenie szkoły obok Krytej Pływalni.
Parkour może uprawiać nawet dziecko już od najmłodszych lat.
Grupę SM można będzie zobaczyć na początku maja podczas zamojskiego festiwalu.
Grupa SM współpracuje z zespołem Utopia, zatem wszystkie osoby które chciałyby na stałe współpracować z osobami, które łączy pasja do wymyślnych skoków i trików na murkach serdecznie zapraszamy do przyjścia na trening. Co należy zabrać na pierwszy trening?
Grupę można znaleźć na portalu Facebooku pod nazwą Stunt Mouvments. Koszt budowy Parkour Parku to ponad 81 tys. zł. Budowa parku była możliwa dzięki środkom finansowym z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Filmiki prezentujące parkour:
Napisz komentarz
Komentarze