Jak wyjaśnia Elżbieta Jędruszczak, prezes Stowarzyszenia Zamojskie Centrum Edukacji „Enigma”, które wraz z Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalem im. Jana Pawła II jest organizatorem konferencji, proces dekontaminacji medycznej ma ogromne znaczenie dla zdrowia i życia człowieka, bo zapobiega zakażeniom.
Elżbieta Jędruszczak podkreśla, że dekontaminacja medyczna jest przeprowadzana nie tylko w dużych ośrodkach.
Mówiąc o pojęciu dekontaminacji mamy na myśli trzy główne elementy, które składają się na cały proces – tłumaczy jedna z prelegentek, dr Weronika Oleszczak- Momot.
Jedna z prelekcji wygłoszonych podczas konferencji poświęcona była potrzebie kształcenia praktycznego w zakresie dekontaminacji medycznej. Temat przybliżyła Renata Moskwa– egzaminator Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie, która w rozmowie z Katolickim Radiem Zamość podkreślała,że kształcenie praktyczne jest jej zdaniem najistotniejszym elementem kształcenia w ogóle.
W ramach konferencji jutro w pracowniach szkolnych Policealnej Szkoły Centrum Szkół Akademickich „Student” w Zamościu odbędą się warsztaty praktyczne z zakresu wykonywania dekontaminacji i sterylizacji medycznej według nowych wytycznych i obowiązujących procedur.
Katolickie Radio Zamość objęło konferencję pod hasłem: „Nowe wyzwania w procesach dekontaminacji medycznej a potrzeba kształcenia zawodowego – aspekt praktyczny” patronatem medialnym.
Napisz komentarz
Komentarze