Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama naNOVO

Konferencja Roztoczańskiego Parku Narodowego

,,Poznanie i popularyzacja różnorodności biologicznej Roztocza – regionu pogranicza przyrodniczo-kulturowego” - to tytuł konferencji jaka odbyła się (29.08.2016) w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym Roztoczańskiego Parku Narodowego w Zwierzyńcu.
Konferencja Roztoczańskiego Parku Narodowego

Konferencja była podsumowaniem projektu realizowanego przez RPN w okresie ostatnich dwóch i pół roku  skierowanego do mieszkańców Roztocza, Lubelszczyzny oraz turystów. Mówi Andrzej Tittenbrun, dyr. Roztoczańskiego Parku Narodowego.

POSŁUCHAJ

Spot reklamowy emitowany w telewizjach regionalnych, wystawa ,,Roztocze”, wystawa plenerowa dotycząca Roztoczańskiego Parku Narodowego, wydawnictwa m. in. monografia Roztocza pod tytułem ,,Roztocze-przyroda i człowiek”, oraz nowa strona internetowa - to tylko niektóre zadania zrealizowane w ramach projektu. Mówi o nich Tadeusz Grabowski zastępca dyrektora RPN.

POSŁUCHAJ

Wielkim sukcesem było wydanie oprócz monografii Roztocza także mapy przyrodniczo-turystycznej ,,Roztocze. Różnorodność przyrodnicza i dziedzictwo kulturowe”.

POSŁUCHAJ

Pracownicy RPN przygotowali także pakiet edukacyjny ,,Bioróżnorodność wokół nas”, który jest skierowany do nauczycieli zajmujących się edukacją ekologiczną z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych.

POSŁUCHAJ

Małgorzata Tronkowska - starszy specjalista do spraw edukacji w RPN podsumowała Dni Otwarte RPN, które co roku gromadzą zainteresowanych przyrodą Roztocza z całej Polski.

POSŁUCHAJ

Paweł Marczakowski - kierownik działu Społecznych funkcji parku - opowiedział nam o  konkursach skierowanych głównie do dzieci i młodzieży, podnoszących ich wiedzę o przyrodzie, a realizowanych w ramach projektu.

POSŁUCHAJ

Projekt ,,Poznanie i popularyzacja różnorodności biologicznej Roztocza – regionu pogranicza przyrodniczo-kulturowego” realizowany przez Roztoczański Park Narodowy korzystał z dofinansowania pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszu EOG. 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu Pawłowi za często wypowiadane słowa na zakończenie mszy;, módlmy się za tych,którzy prosili Nas o modlitwę,którym modlitwę jesteśmy winni i którzy tej modlitwy teraz bardzo potrzebują . Nie jestem z tej parafii ,ale czasem bywam albo oglądam i bardzo jestem wdzięczna.I księdzu proboszczowi za wrażliwość na chorych.Niech dobry Bóg wynagrodzi.Data dodania komentarza: 20.04.2025, 19:29Źródło komentarza: Wielka Sobota - cisza, która prowadzi do światłaAutor komentarza: DiscoManiakTreść komentarza: Bardzo brakuje mi tej szkoły. Ciepła i przytulna...Data dodania komentarza: 18.04.2025, 21:04Źródło komentarza: Wieczornica w Hucie TarnawackiejAutor komentarza: WJRTreść komentarza: Z okazji ustanowienia Kapłaństwa życzymy wielu łask Bożych i siły Ducha Świętego w posłudze! 🙏 "Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i aby wasz owoc trwał.” Wspólnota w Jego rękuData dodania komentarza: 17.04.2025, 22:35Źródło komentarza: Msza Krzyżma w zamojskiej KatedrzeAutor komentarza: TomaszTreść komentarza: Bardzo piękna i wzruszająca inscenizacja Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez Stowarzyszenie Moje NowosiółkiData dodania komentarza: 17.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Misterium Męki Pańskiej w TelatynieAutor komentarza: AKTreść komentarza: Gratulacje Angelika !!!!Data dodania komentarza: 15.04.2025, 10:58Źródło komentarza: Biłgoraj. Świąteczny stół w ZSZiOAutor komentarza: MariuszTreść komentarza: Bardzo fajna inicjatywa w tamtym roku skorzystałem tak że i w tym roku tak zrobię.Data dodania komentarza: 14.04.2025, 13:43Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne "ostatniej szansy" 2025. Dzień III