Pracodawca prowadzący firmę spedycyjną wie, że pracownik „w terenie” narażony jest na liczne niebezpieczeństwa. Jednym z nich jest przedostanie się nieupoważnionych osób do naczepy, w której znajduje się przewożony towar. Takie zdarzenie oznacza nie tylko ogromne często straty finansowe dla przedsiębiorstwa, ale również narażenie zdrowia, a nawet życia kierowcy. Kolejną kwestię stanowią wypadki i kolizje drogowe. Jak podaje raport roczny Policji sporządzony w 2016 roku, z winy kierującego pojazdem dochodzi aż do 29 081 wypadków, czyli 88,7% wszystkich tego typu zdarzeń (źródło: http://statystyka.policja.pl/st/ruch-drogowy/76562,Wypadki-drogowe-raporty-roczne.html). Czy istnieje rozwiązanie, dzięki któremu kierowca pracujący w firmie spedycyjnej może czuć się bezpieczny?
Monitoring floty
Takim rozwiązaniem może być urządzenie do monitorowania floty samochodowej, proponowane m.in. przez firmę visiontrack.com. Chociaż taki sprzęt kojarzony jest głównie z obniżeniem kosztów paliwa i eksploatacji pojazdów, a potocznie kojarzy się ze śledzeniem pracowników, to ma swoje zastosowania również w kwestii bezpieczeństwa. Jak dowodzi raport firmy Bobis Business Media zajmującej się flotami samochodów, po wprowadzeniu urządzeń do monitoringu liczba wypadków zmniejszyła się aż o 38,69% (źródło: http://www.dziennikbaltycki.pl/twoje-finanse/a/wspolczesna-flota-pod-pelnym-nadzorem,10604478/). Stało się to możliwe dzięki kontrolowaniu obyczajów drogowych kierowców obsługujących flotę. Jak wykazuje raport, udało się znacząco zredukować liczbę niebezpieczne zdarzeń z udziałem pojazdów. Urządzenie do monitorowania floty samochodów może być przydatne również w sytuacji, gdy pojazd zostanie ukradziony . Dzięki wbudowanemu nadajnikowi GPS można namierzyć pozycję, w której znajduje się auto. Kontrola pracowników za pomocą tego urządzenia wpływa również na obniżenie eksploatacji samochodu. Taki pojazd jest bezpieczniejszy dla kierowcy.
Jak widać, urządzenie do monitorowania floty to nie tylko zalety ekonomiczne. Wpływa ono również na zwiększenie bezpieczeństwa pracujących w danym przedsiębiorstwie pracowników.
Artykuł sponsorowany