W tych dniach znaczne wzmożenie ruchu pojazdów i pieszych zauważalne było w pobliżu cmentarzy, gdzie wprowadzone były zmiany w organizacji ruchu. Dla wielu kierowców były to setki kilometrów do przejechania, aby dotrzeć do cmentarzy i zapalić znicz na mogile swoich bliskich. Dla policjantów był to czas wytężonej służby i jak co roku nie obyło się bez wypadków i kolizji. W tym roku, tak jak w latach poprzednich służbę pełniło więcej patroli, szczególnie na drogach dojazdowych do miast i w okolicach cmentarzy. Funkcjonariusze kierowali ruchem, pomagali kierowcom poruszać się w okolicach cmentarzy, wskazywali miejsca parkingowe. Na drogach województwa lubelskiego doszło do 47 wypadków, w których 3 osoby zginęły a 65 odniosło obrażenia. Mundurowi odnotowali także pół tysiąca kolizji drogowych oraz zatrzymanych zostało 93 nietrzeźwych kierujących. Najtragiczniejsza w skutkach okazała się sobota, kiedy w wyniku wypadku śmierć poniosły dwie osoby. Z kolei najwięcej rannych, bo aż 17 osób, obrażenia odniosło w niedzielnych wypadach. Natomiast dzień 1 listopada był dniem, kiedy odnotowano najmniejszą ilość wypadków i kolizji drogowych. Tegoroczna akcję Znicz w powiecie biłgorajskim podsumowała st. sierż. Joanna Klimek z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.
Pamiętajmy, że okres jesienno – zimowy to czas, kiedy dni są krótsze, a warunki atmosferyczne utrudniają widoczność na drodze zarówno kierującym i pieszym . Dlatego przypominamy o noszeniu elementów odblaskowych, które pieszym mogą uratować nie tylko zdrowie, ale i życie. Za elementy odblaskowe mogą posłużyć nam przedmioty doczepiane do ubrania typu:opaski, kamizelki, smycze, zawieszki czy naklejki. Umieszczanie odblasków zaleca się na wysokości: kolan, dłoni, klatki piersiowej i pleców.
Zbliża się weekend zatem apelujemy do osób wybierających się w dalsze podróże o śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.
Napisz komentarz
Komentarze