Do udziału w seminarium zaproszeni są wszyscy zainteresowani. W programie znalazły się prezentacje, referaty i wystąpienia. Swoimi doświadczeniami podzieli się mama 12-latka z autyzmem. Głos zabierze także Beata Atalska, pedagog specjalny, logopeda w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tomaszowie Lubelskiem, która będzie mówiła na temat „Autyzm, szkoła i inni - okiem nauczyciela terapeuty”, a także Barbara Grabowska z Książnicy Zamojskiej, której wystąpienie poświęcone będzie zagadnieniu „Biblioteka - miejsce przyjazne osobom z autyzmem”. Wśród prelegentów znalazła się także Magdalena Łagowska, prezes zarządu Zamojskiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci Autystycznych „Przebudzenie”, nauczyciel w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zamościu, która swoje wystąpienie poświęci tematowi „Autyzm niejedno ma imię”.
Definicja autyzmu mówi, że jest to zaburzenie – tłumaczy Barbara Grądkowska, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zamościu.
Jak wyjaśnia Barbara Grądkowska uwagę rodzica powinny zwracać reakcje wzrokowe dziecka i jego potrzeba kontaktu z drugim człowiekiem.
Seminarium organizuje Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego a współorganizują Zamojskie Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Autystycznych „Przebudzenie” oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zamościu.
Napisz komentarz
Komentarze