Z uwagi na jubileusz biegu organizatorzy zmienili trasę oraz zasady uczestnictwa. Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny jest to kultowy bieg ponieważ znany jest nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Słynie on z historii ponieważ oddaje hołd Dzieciom Zamojszczyzny, których tragiczny los łączy się z naszym regionem. W biegu biorą udział nie tylko biegacze, ale także rolkarze a przede wszystkim adresowany jest do osób niedowidzących i niewidomych oraz do osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach tzw. handbikach. Cały bieg liczy 100 km i poprowadzi przez następujące miejscowości:
I etap - ZAMOŚĆ – ZWIERZYNIEC (35 km),
II etap – WÓLKA WIEPRZECKA– KRASNOBRÓD (29 km),
III etap – ZAMOŚĆ– SKIERBIESZÓW (21,0975 km - półmaraton),
IV etap - KRYTERIUM ULICZNE IM. LUCJANA KSYKIEWICZA (ulice Zamościa - 15 km).
Jakie miejscowości pokonają zawodnicy jakie będą to dystanse informuje Tadeusz Lizut, dyrektor Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny.
Tegoroczne zmiany w regulaminie biegu polegają na ty,m, iż zawodnicy mogli zgłaszać się do jednego wybranego etapu. Ze względu na charakter bieg cieszy się on ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczy frekwencja zawodników przybyłych zza granicy.
Otwarcie biegu poprzedzi uroczysta Msza Św., która odbędzie się w zamojskiej Katedrze. Na linii startu mile widziani są wszyscy kibice.
W Biegu wystartują osoby indywidualne, a dodatkowa prowadzona będzie klasyfikacja dla służb mundurowych oraz drużyn. W biegu biorą udział zawodowi biegacze, dla których sport jest wielką pasją. Corocznej edycji biegu towarzyszy niesamowita atmosfera, kora łączy pokolenia.
Punkty odżywiania i odświeżania przewidziano na każdym etapie trasy. Pierwszy punkt przewidziano na 10 km trasy, a następne co 5 km.
Bieg odbędzie się przy otwartym ruchu drogowym. Tadeusz Lizut apeluje do wszystkich uczestników o szczególne zachowanie ostrożności na drogach.
Dla zawodników przewidziano nagrody finansowe i rzeczowe. Ponadto wszyscy zawodnicy otrzymują pakiet startowy i pamiątkowy medal. Startujący w IV etapach wezmą udział w losowaniu nagród niespodzianek. Warto dodać, że każdy z uczestników biorących udział w biegu jest wygranym ponieważ pokonać dystans stu kilometrów jest wielkim wyzwaniem. Szczegóły na temat XXX edycji biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny znajdują się na stornie internetowej organizatora pod adresem [kliknij tutaj].
Więcej o tym wydarzeniu usłyszymy w środowej (30.08) audycji Rozmowa dnia o godz. 11.15 i 15.40. Gościem rozmowy będzie Tadeusz Lizut, dyrektor Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny.
Napisz komentarz
Komentarze