Różaniec „Do Granic” to projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. W święto Matki Bożej Różańcowej (7 października), na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, Polacy udadzą się na granice kraju, by modlić się o ratunek dla swojej Ojczyzny i całego świata – powiedział Joannie Mazurek ks. Julian Brzezicki, moderator Żywego Różańca diecezji zamojsko-lubaczowskiej:
W dniu wydarzenia punkty modlitwy będą zlokalizowane co jeden kilometr wzdłuż całej granicy Polski, liczącej ponad 3,5 tys. km.
7 października odbędzie się Msza Święta i nabożeństwo Maryjne dla osób, które będą modlić się tego dnia na granicach. To właśnie w kościołach stacyjnych, po Eucharystii nastąpi rozesłanie do punktów modlitwy na granicach. W naszej diecezji wyznaczonych zostało 19 kościołów stacyjnych – mówi ks. Julian Brzezicki:
Organizatorzy już zachęcają, by zbierać chętnych i organizować wyjazd:
Zachęcamy wszystkich, by włączyć się w inicjatywę „Różaniec do granic”, by modlitwą różańcową otoczyć nasz kraj. Dzięki tej modlitwie Polska i świat wielokrotnie doświadczyły wielkich łask. Warto choćby wspomnieć o bitwie morskiej pod Lepanto (7 października 1571 r.), która zdecydowała o losach XVI-wiecznego świata i jego przyszłości:
W wielu współczesnych objawieniach Matka Boża prosi o modlitwę różańcową i zapewnia, że nie ma takiego problemu, którego nie dałoby się rozwiązać poprzez różaniec. Znaczące słowa wypowiedział również jeden z najwybitniejszych Polaków i przywódca duchowy Polski w latach 1926 – 1948, kard. August Hlond. Powiedział: „Polska nie zwycięży bronią, ale modlitwą, pokutą, wielką miłością bliźniego i różańcem. Trzeba ufać i modlić się. Jedyną broń, której Polska używając odniesie zwycięstwo - jest różaniec”.
Więcej informacji na temat akcji na stronie: www.rozaniecdogranic.pl
Mapa, na której można znaleźć lokalizację kościołów stacyjnych w diecezji zamojsko-lubaczowskiej znajduje się [tutaj].
Napisz komentarz
Komentarze