Dla społeczności lokalnej park leżący przy Muzeum Kresów w Lubaczowie niejednokrotnie kojarzy się z miejscem, gdzie można było odpocząć w cieniu drzew, pospacerować parkowymi alejkami i posłuchać różnych koncertów. Z czasem bramy parku zostały zamknięte i wstęp był możliwy tylko w godzinach pracy muzeum. Jak informuje Stanisław Piotr Makara, dyrektor Muzeum Kresów w Lubaczowie prowadzone były wówczas prace rewitalizacyjne.
Choć obecny stan parku może spotkać się z krytyką, bo brakuje w nim ławek, wytyczonych alei i mostków ułatwiających spacerowanie, to nieprzerwanie trwają prace porządkujące jego teren. Park jest systematycznie koszony, od kilku miesięcy można też odpocząć w cieniu starych drzew na specjalnie przygotowanych „ławeczkach-pieńkach”. Dlaczego warto tam zajrzeć?
W zespole zamkowo-parkowym znajduje się Galeria Oficyna, w której można podziwiać różne wystawy przygotowywane przez Muzeum Kresów w Lubaczowie. W obrębie galerii pojawiły się również cenne obiekty tj. budynek wozowni przeniesiony z zespołu plebańskiego w Starym Dzikowie i zabytkowa kapliczka z Hurcza. Dyrektor lubaczowskiego muzeum, Stanisław Piotr Makara zachęca wszystkich do odwiedzin, a także do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami.
Większość dotychczasowych prac czynionych przez Muzeum Kresów w Lubaczowie była możliwa dzięki wsparciu z Narodowego Funduszu Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także Urzędu Miasta Lubaczów.
Napisz komentarz
Komentarze