Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Echa II Festiwalu „Szczebrzeszyn. Stolica Języka Polskiego”

Już po raz drugi w Szczebrzeszynie odbył się festiwal Stolica Języka Polskiego (31.07-7.08).
Echa II Festiwalu „Szczebrzeszyn. Stolica Języka Polskiego”

Jego tegoroczne hasło brzmiało: „Między przeszłością a przyszłością”, a literackim patronem był  Bolesław Leśmian. W tym roku na szczebrzeszyńskiej scenie wystąpili: śpiewak Adam Strug z zespołem,  Zbigniew Wodecki z zespołem Mitch&Mitch oraz z towarzyszeniem orkiestry i chóru oraz Katarzyna Groniec.

Program festiwalu wypełniły spotkania autorskie z pisarzami, poetami, dziennikarzami. Byli wśród nich m. in. Wiesław Myśliwski („Widnokrąg”, „Traktat o łuskaniu fasoli”) i Olga Tokarczuk („Bieguni”, „Księgi Jakubowe”). Uczestnikoom festiwalu zaproponowano liczne warsztaty literacko-językowe, pisarskie, muzyczne i teatralne.

Nasza reporterka, Magdalena Berdak, odwiedziła Szczebrzeszyn podczas Festiwalu. O jego przebiegu rozmawiała z Piotrem Dudą – pomysłodawcą, producentem i dyrektorem Festiwalu.

POSŁUCHAJ

Specjalną część Festiwalu stanowiły zajęcia w formie warsztatów dla dzieci i młodzieży. Magdalena Berdak rozmawiała z kuratorkami tego bloku – Sylwią Stano i Zofią Karaszewską.

POSŁUCHAJ

Warsztaty dla dzieci poprowadził m.in.  Zbigniew Dmitroca - bajkopisarz, poeta, satyryk. Powiedział, jak się odbywały:

POSŁUCHAJ

Na zakończenie koncertu poświęconego Leśmianowi Krystyna Czubówna odczytała apel do wszystkich uczestników Festiwalu, ludzi mediów oraz tych, którzy posługują się słowem na co dzień. Czego dotyczył?

POSŁUCHAJ

Organizatorami Festiwalu są Fundacja Sztuki Kreatywna Przestrzeń i spółka non-profit Szczebrzeszyn Akademia, która została powołana na potrzeby rozwijania i organizacji Festiwalu.

 


Podziel się
Oceń

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Andrzej KuśTreść komentarza: Impreza bardzo ciekawa. Będziecie mogli nas posłuchać, zobaczyć, poznać nasze grono i zwyczaje oraz spróbować najzdrowszego jedzenia na świecie jakim jest dziczyzna - musicie tam być !!! To nasze dziedzictwo!!!Data dodania komentarza: 6.08.2024, 11:08Źródło komentarza: Jarosław KuchtaAutor komentarza: KTreść komentarza: Był mega dobrym, ciepłym czlowiekiem, który miał jeszcze wiele planów w głowie do zrealizowania - żal i smutek że go nie ma, wieczny odpoczynek …Data dodania komentarza: 18.07.2024, 22:05Źródło komentarza: Zmarł ks. Mirosław Prokop - proboszcz parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w SzczebrzeszynieAutor komentarza: DWTreść komentarza: Lubię toData dodania komentarza: 18.07.2024, 11:38Źródło komentarza: Aleksandra CzerwińskaAutor komentarza: JSTreść komentarza: Piękna impreza.Data dodania komentarza: 12.07.2024, 12:45Źródło komentarza: Jarmark św. Kiliana w SkierbieszowieAutor komentarza: AgataTreść komentarza: Piękna audycjaData dodania komentarza: 11.07.2024, 20:38Źródło komentarza: XIV Powiatowy Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich w PawłówceAutor komentarza: Jarosław FilipiukTreść komentarza: Młody człowiek, wiedza niesamowita! W wywiadzie pana Maksa jest wyraźna nuta pasji, ogromnej wiedzy i doświadczenia. Polecam poczuć ptasznika na dłoni. Dla mnie było to uczucie takiego...piękna, ciepełka, puchu. Coś niesamowitego! Nie bać się, jak hodowca kładzie na dłoni nawet największego pajęczaka, to wie co robi. Nam nic nie grozi, jedyny hamulec mamy w głowie.Data dodania komentarza: 10.07.2024, 14:59Źródło komentarza: Fakty i mity o pajęczakach - czy jest się czego bać?