Słowa te śpiewają wierni parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Nabrożu podczas odsłaniania łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Szkaplerznej. Nazywana jest też przez nich Panią Nabroską. 16 lipca setki pielgrzymów udaje się do tego miejsca by przeżywać doroczny odpust w uroczystość NMP z Góry Karmel. O czci oddawanej Matce Bożej powiedział Małgorzacie Godzisz proboszcz parafii w Nabrożu ks. Jerzy Truś.
W kult do Pani Nabroskiej wpisuje się też specjalna modlitwa – dodał ks. Jerzy Truś.
Od dwóch lat w dorocznym odpuście uczestniczą sołtysi z terenu diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Główną sumę odpustową, którą będziemy transmitowali na antenie Katolickiego Radia Zamość odprawi biskup pomocniczy Mariusz Leszczyński. Proboszcz wyraził pragnienie zarówno swoje jak i całej parafii Nabróż.
W tym roku to wspólne świętowanie nabiera jeszcze większej wartości, bo od 4 czerwca br. kościół w Nabrożu oficjalnie zyskał tytuł Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej.
Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel 16 lipca przypomina nam o ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Szkaplerz obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych.
Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach.
Napisz komentarz
Komentarze