Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 21 maja. Ilość wykonawców jest ograniczona, decyduję kolejność zgłoszeń.
Uczestnicy muszą wypełnić kartę zgłoszeniową i dostarczyć ją do biura administracji Gminnego Ośrodka Kultury w Urzędzie Gminy Zamość, ul. Peowiaków 92 w Zamościu, pokój nr 26. Można też wysłać skan pocztą e-mail. Ilość miejsc jest ograniczona - organizator przewiduje zamknięcie listy zgłoszeń po zakwalifikowaniu 30 podmiotów wykonawczych, a o zakwalifikowaniu wykonawcy do konkursu decyduje przede wszystkim kolejność zgłoszeń.
Festiwal rozpocznie się nabożeństwem o godz. 12:00 w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Lipsku. Przesłuchania konkursowe w ramach festiwalu zaplanowano w godzinach 13:30 – 17:30 na terenach zielonych przy kościele. Każdy wykonawca ma limit 8 minut czasu scenicznego, w którym wykona dwie pieśni: maryjną i dowolną religijną.
Festiwal ma charakter konkursu. Wokaliści występują w dwóch kategoriach z podziałem na podkategorie wiekowe:
- a) dzieci do lat 12; b) młodzież do lat 19; c) dorośli,
- Zespoły, w tym duety: a) dzieci do lat 12; b) młodzież do lat 19; c) dorośli
- WARUNKI UCZESTNICTWA W FESTIWALU ORAZ INFORMACJE DODATKOWE:
- W konkursie mogą uczestniczyć osoby, działające przy różnego rodzaju placówkach (szkoły, parafie, domy i ośrodki kultury, świetlice, itp.).
- Wykonawcy zobowiązani są przygotować 2 utwory: maryjny i dowolny religijny.
- Czas występu jednego wykonawcy jest ograniczony do 8 minut, a przekroczenie czasu może skutkować wyłączeniem wykonawcy z konkursu.
- Występujący mogą skorzystać z podkładu muzycznego nagranego na płycie CD lub pendrive. Podkład powinien być zapisany jako plik audio. Nośnik z podkładami należy dostarczyć akustykowi przed występem. Mile widziana jest aranżacja muzyczna wykonywana na żywo.
- Zakwalifikowanie się do konkursu następuje na podstawie dostarczenia prawidłowo wypełnionej Karty Zgłoszenia, podpisanej przez prowadzącego daną placówkę i opiekuna Wykonawcy. Zgłoszenia należy dostarczyć drogą e-mail na adres [email protected] lub pocztą listową, lub osobiście do biura administracji Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość w budynku Urzędu Gminy Zamość, ul. Peowiaków 92, 22-400 Zamość, pokój nr 26. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 15.05.2017 r. UWAGA! Liczba zakwalifikowanych solistów i zespołów jest ograniczona do maksymalnie 30 podmiotów wykonawczych. Decyduje chronologiczna kolejność zgłoszeń. Ponadto, w przypadku nadmiaru zgłoszeń i wcześniejszego zapełnienia listy wykonawców, Organizator zastrzega sobie prawo odmowy przyjęcia kolejnych zgłoszeń przed w/w terminem.
- Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wykonywania zdjęć, nagrań fonograficznych, nagrań wideo, mających na celu dokumentację i promocję wydarzenia. Za wykorzystanie tychże materiałów wykonawcom nie przysługuje prawo do wynagrodzenia.
- Koszty przejazdu i ubezpieczenia pokrywają uczestnicy.
- Organizator nie odpowiada za rzeczy pozostawione podczas trwania festiwalu.
- W trakcie festiwalu wykonawcy mogą rozprowadzać swoje płyty, przy czym należy o tym wcześniej poinformować Organizatorów.
- Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość dokonywania zmian w regulaminie.
- Dzieci i młodzież niepełnoletnia uczestniczy w festiwalu wyłącznie pod opieką dorosłych opiekunów lub rodziców.
-
ORGANIZATORZY ZAPEWNIAJĄ:
- profesjonalne nagłośnienie,
- gorący posiłek dla Wykonawców,
- dyplomy uczestnictwa dla podmiotów wykonawczych,
- miłą rodzinną atmosferę,
- nagrody w postaci figurek Matki Boskiej Fatimskiej za wyróżnienia i zajęcie miejsc I-III w każdej kategorii, a także nagrody rzeczowe i upominki (Jury zastrzega sobie prawo do modyfikacji zasad podziału nagród w trakcie festiwalu).
-
GOŚĆ SPECJALNY FESTIWALU: Zespół wokalno-instrumentalny Alumnów Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej w Lublinie.
Napisz komentarz
Komentarze