Wzięły w nim udział trzy szkoły: niemiecka Gewerbliche Schule Schwabisch Hall, portugalska Escola Dr. Joao de Araújo Correia z Peso da Régua oraz Zespół Szkół Społecznych im. Unii Europejskiej w Zamościu.
Zagranicznych partnerów projektu przedstawił Bogusław Klimczuk, dyrektor Zespołu Szkół Społecznych im. Unii Europejskiej w Zamościu.
Regiony Zamojszczyzny i portugalskiego Peso da Régua są zbliżone pod wieloma względami i mają podobne problemy z zatrzymaniem młodych ludzi. Co radził nam niemiecki partner? (Mówi Ernst-Michael Wanner, Zastępca Dyrektora Gewerbliche Schule Schwabisch Hall):
Uczestnicy spotkania dyskutowali też nad tym, jak zachęcić młodych ludzi do pozostania w regionie z którego pochodzą. Jakie były główne konkluzje tej dyskusji powiedział Bogusław Klimczuk:
Jednym ze sposobów, który wykorzystuje niemiecki system edukacji, by ułatwić młodym ludziom wybór właściwego dla nich zawodu są praktyki w zakładach pracy. Okazuje się bowiem, że pozwalają one młodym ludziom na przyjrzenie się z bliska zawodowi, który chcą wybrać i umożliwiają weryfikację trafności tej decyzji:
Plusów wynikających z programu Erasmus jest wiele, ale jak zauważył Bogusław Klimczuk – najważniejsze jest otwieranie ludziom możliwości, poszerzanie horyzontów i nawiązywanie kontaktów:
Projekt „Preorientacja, Przedsiębiorczość, Praca”, w ramach Programu Erasmus+ rozpoczął się 1 września 2014 roku i zakończy się w sierpniu tego roku.
Napisz komentarz
Komentarze