Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Menstyl

Biłgoraj. EDK dla osób z niepełnosprawnościami

Już po raz kolejny Duszpasterstwo Chorych i Niepełnosprawnych Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej zorganizowało w Biłgoraju Ekstremalną Drogę Krzyżową dla osób z niepełnosprawnościami. Wydarzenie odbyło się w piątkowy wieczór, 27 marca.
Biłgoraj. EDK dla osób z niepełnosprawnościami

Osoby z niepełnosprawnościami w szczególny sposób przeżywają drogę krzyża, a wolontariusze towarzyszą im niczym Szymon z Cyreny – podkreśla ksiądz Damian Leleń, duszpasterz osób niepełnosprawnych w rejonie biłgorajskim:

Jak zaznacza wikariusz parafii w Biszczy, ksiądz Mateusz Wojda, ta droga krzyżowa ma wyjątkowy wymiar – łączy ludzi i zaciera podziały:

Ekstremalna Droga Krzyżowa dla osób z niepełnosprawnościami rozpoczęła się Mszą świętą w sanktuarium świętej Marii Magdaleny w Biłgoraju. Następnie kilkuset uczestników wyruszyło na około dziesięciokilometrową trasę wokół miasta.

W wydarzeniu uczestniczyły osoby z różnymi niepełnosprawnościami oraz wolontariusze, którzy wspierali ich podczas całej trasy, pomagając w pokonywaniu trudności i wspólnie przeżywając modlitwę. Ekstremalna Droga Krzyżowa w Biłgoraju pokazuje, że wspólne przeżywanie wiary może przekraczać wszelkie bariery i stawać się prawdziwym świadectwem obecności drugiego człowieka.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: KrystynaTreść komentarza: Jadłam te ciastka i nie mam zgagi jak po tych ciastkach z dyskontów.Cena może i odrobinę wyższa ale warto dopłacić jeżeli nie che cię samemu mniejszych porcji wypiekać. Z całego serca polecamData dodania komentarza: 29.03.2026, 23:15Źródło komentarza: Ciastka maślane jak u babci – dlaczego wracają do łask?Autor komentarza: Katarzyna Zielińska-JaworskaTreść komentarza: Bardzo ciekawa audycja i inspirująca :) Dziękuję ☺️Data dodania komentarza: 25.03.2026, 08:03Źródło komentarza: „Królowa Śniegu” Hansa Christiana Andersena w nowej odsłonieAutor komentarza: EjsmontTreść komentarza: Uczestniczyliśmy w transmisji mszy świętej,choć sercem i duchem byliśmy.DziekujemyData dodania komentarza: 23.03.2026, 23:52Źródło komentarza: Niedziela Radiowa w parafii WożuczynAutor komentarza: KMTreść komentarza: Super !Data dodania komentarza: 23.03.2026, 20:45Źródło komentarza: Zespół muzyczny "Trójka"Autor komentarza: WikaTreść komentarza: Gratuluje wam i życzę dalszych sukcesów. Twoja pasapsi.Data dodania komentarza: 23.03.2026, 13:29Źródło komentarza: Zespół muzyczny "Trójka"Autor komentarza: Józef PieprzowskiTreść komentarza: Szczęść Boże Bardzo nam miło i na pewno obiecujemy uczestnictwo we mszy Świętej ponieważ to mojego tatusia była parafia i sercem jesteśmy związani.Pozdrawiamy ze SzczecinaData dodania komentarza: 21.03.2026, 07:22Źródło komentarza: Niedziela Radiowa w parafii Wożuczyn