Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MC-POWER

Stary Bidaczów. III Pieszy Rajd Śladami Pamięci Powstańców

W sobotę, 22 marca br. odbył się III Pieszy Rajd Śladami Pamięci Powstańców Listopadowych i Styczniowych 1830/1863.
Stary Bidaczów. III Pieszy Rajd Śladami Pamięci Powstańców

Wydarzenie rozpoczęło się od Mszy św. polowej przy kapliczce w Starym Bidaczowie, której przewodniczył ks. proboszcz Rudolf Karaś. 

O najważniejszych celach i założeniach rajdu mówił w rozmowie ks. Kamil Kossak, wikariusz parafii w Majdanie Starym i współorganizator wydarzenia:

Następnie uczestnicy rajdu przeszli ok. 12km wzdłuż granic trzech sąsiednich gmin: Biłgoraj, Biszcza oraz Harasiuk, do miejscowości Łazory, gdzie przy czerwonym krzyżu powstańczym przygotowano obóz powstańczy, ognisko i poczęstunek. Zademonstrowano również szable i broń palną z epoki.

Organizatorami wydarzenia byli biłgorajska Grupa Rekonstrukcji Historycznej Powstanie Styczniowe 1863, ks. Rudolf Karaś, Brzozowiec Etnografia i Historia Dorzecza Tanwi i Łady, przy wsparciu wójtów gmin Biłgoraj, Biszcza i Harasiuki.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze