Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Bieg Tropem Wilczym w Gminie Tyszowce

W niedzielę, 2 marca w Tyszowcach odbyło się cykliczne wydarzenie pn. „Bieg Tropem Wilczym”.
Bieg Tropem Wilczym w Gminie Tyszowce

Po raz pierwszy miało ono rozszerzoną formułę. Na sportowo „Żołnierzy Wyklętych” upamiętniło około 130 biegaczy i biegaczek. Uczestnicy wystartowali o godzinie 12:00 sprzed pomnika Bohaterów Ziemi Tyszowieckiej, na placu księdza Edwarda Kołtusza, a zakończyli bieg przed pomnikiem Konfederacji Tyszowieckiej na rynku. Zebranych powitał zastępca burmistrza Miasta i Gminy Tyszowce Konrad Jóźwik, który zaznaczył, że data 1 marca nie została przypadkowo wybrana do zapisania na kartach historii naszego narodu.

Długość trasy wynosiła 1963 metry. Jak podkreślił zastępca burmistrza, Konrad Jóźwik, symbolika tej długości nie jest przypadkowa. Trasa nawiązywała do roku 1963, który jest szczególnie ważny w historii „Żołnierzy Wyklętych”.

Trzy najlepsze zawodniczki oraz trzech najlepszych zawodników w kategoriach dorosłych oraz dzieci i młodzieży otrzymali puchary. Dodatkowo, dla pierwszych 100 biegaczy, organizatorzy przygotowali pamiątkowe medale oraz pakiety startowe.

Zapytaliśmy jedną z uczestniczek biegu, dlaczego postanowiła wziąć udział w tym wydarzeniu.

Dopełnieniem patriotycznego wydarzenia był montaż słowno-muzyczny wykonany przez uczniów ze szkoły podstawowej  w Tyszowcach i Przewalu. Spotkanie ku czci "Żołnierzy Wyklętych" zakończył koncert zespołu "Na granicy".

XIII Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym" w Tyszowcach odbył pod patronatem burmistrza Roberta Bondyry. Organizatorem było Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Tyszowieckiej we współpracy z Urzędem Miejskim w Tyszowcach i oddziałem Związku Piłsudczyków w Tomaszowie Lubelskim. Szersza relacja z Biegu „Tropem Wilczy” w Tyszowcach wybrzmi na naszej antenie w sobotę (08.03) w paśmie audycji samorządowych.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze