Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama BudProfit

Podsumowanie Kolędowania Misyjnego Dzieci 2025

Kolędowanie misyjne to nie tylko piękna tradycja, ale przede wszystkim wyraz serca, realna pomoc i znak solidarności z dziećmi w najuboższych zakątkach świata.
Podsumowanie Kolędowania Misyjnego Dzieci 2025

W parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej i św. Dominika w Łabuniach odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznego Kolędowania Misyjnego Dzieci w diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Dzięki zaangażowaniu młodych kolędników udało się zebrać środki, które zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom z Demokratycznej Republiki Konga.

Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą, której przewodniczył ks. biskup Marian Rojek. W rozmowie z naszym radiem podkreślił wartość zaangażowania dzieci w działalność misyjną oraz ich otwarte serca na potrzeby rówieśników w najuboższych regionach świata.

Po Eucharystii nastąpiło wręczenie nagród i wyróżnienia dla najbardziej zaangażowanych grup kolędniczych.

Kiedy pomagasz, twoje serce staje się lepsze – przypomniał ks. dr Andrzej Łuszcz, Dyrektor Dzieł Misyjnych w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, dziękując wszystkim za zaangażowanie i hojność.

Podczas tegorocznego Kolędowania Misyjnego, 12 Kół Misyjnych działających w naszej diecezji zebrało 50 072 zł 56 gr.

Spotkanie zakończyło się wspólną agapą, zielonym kuligiem oraz integracją przy ognisku.

Kolędowanie misyjne to nie tylko piękna tradycja, ale przede wszystkim wyraz serca, realna pomoc i znak solidarności z dziećmi w najuboższych zakątkach świata.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze