W tegorocznej edycji wystąpiło niespełna 20 podmiotów muzycznych, zarówno solistów, jak i zespoły z całej gminy. Na gorajskiej scenie widowiskowej można było zobaczyć i usłyszeć w kategorii dzieci i młodzieży m.in. scholę parafialną „Promyczki św. Bartłomieja” z Goraja, solistki i zespół wokalny GOK, Zespół „Nutki”, Grupę teatralną GOK i Orkiestrę „Podróżniacy” i Gaję Wójcik. W części dla dorosłych wystąpili m.in. Gminna Orkiestra Dęta z Goraja, Stowarzyszenie Kobiet Goraja - Kobieta Aktywna, Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Zagrodzanie”, Zespół Śpiewaczy Hosznianki czy Koło Gospodyń Wiejskich „Szlachecka Hosznia Abramowska”.
Już 17 raz gościmy różne grupy i osoby w różnym wieku. A w jakim celu? Po to, by wspólnie pokolędować, spotkać, zobaczyć i posłuchać znajomych, posłuchać debiutantów i weteranów naszej kolędowej sceny, z czego bardzo się cieszymy i wszystkich serdecznie witamy – mówiła podczas rozpoczęcia wydarzenia Marta Miszczak-Najda, dyrektor GOK w Goraju.
Gorajskie kolędowanie to doskonała okazja do integracji, zaprezentowania miejscowych talentów, a także podtrzymywania tradycji śpiewania kolęd. Organizatorami wydarzenia byli Gminny Ośrodek Kultury w Goraju oraz burmistrz Goraja.
Napisz komentarz
Komentarze