Szczegóły przedstawia p.o. Zastępcy Dyrektora ds. Ekonomicznych Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie, Robert Mąka.
Gospodarzem kolejnej edycji Submisji Drewna Cennego było Nadleśnictwo Krasnystaw. Nadleśniczy Jarosław Gwardiak przedstawił proces przygotowania miejsca oraz drewna do submisji, a także zwrócił uwagę na wzrost sprzedaży drewna cennego.
Wyniki tegorocznej submisji przedstawiła w rozmowie z naszym radiem, Naczelnik Wydziału Gospodarki Drewnem RDLP w Lublinie, Justyna Janeczek – Baran.
Na jakie cechy zwracana jest uwaga podczas oceny surowca oraz na czym polega jego wyjątkowość i na co jest on przeznaczony mówił Adam Bronikowski, brakarz regionalny z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie.
Najwyższą wartość i cenę losu otrzymało Nadleśnictwo Puławy. Wartość całej sztuki wyniosła 33 453,10zł netto. Swoją radością z uzyskanego wyniku i uwagami dotyczącymi gospodarowania lasem podzielił się Jerzy Bosiak, Nadleśniczy Nadleśnictwa Puławy.
Podczas tegorocznej submisji został pobity rekord cenowy. Najwyższą cenę i wartość całego losu za metr sześcienny uzyskało Nadleśnictwo Chełm z wynikiem 10 906 zł.
Na drugim miejscu znalazło się Nadleśnictwo Strzelce.
Podium zamknęło Nadleśnictwo Międzyrzec z wynikiem 10 773 zł za metr sześcienny.
Przygotowania do Submisji Drewna Cennego rozpoczęły się w lipcu od decyzji Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie. Składnica dla kupujących była dostępna od 12 do 18 listopada, a rozpoczęcie submisji z otwarciem ofert nastąpiło 19 listopada. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z XV Submisji Drewna Cennego „Lubelska Jesień 2024”.
Napisz komentarz
Komentarze