Rozpoczęły się od uroczystego przemarszu posztów sztandarowych, wciągnieciu flagi państwowej na maszt i złożeniu wieńców przez przedstawicieli władz parlamentarnych i samorządowych, środowisk kombatanckich, jednostek OSP i delegacji szkolnych.
Następnie w intencji poległych została odprawiona Msza św., którą sprawował proboszcz parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika w Górecku Kościelnym, ks. Jarosław Kędra:
Nie możemy zapomnieć o tych, którzy tu spoczywają, bo historia się o nich upomni – podkreślał Edward Nowak, prezes Koła Gminnego w Aleksandrowie Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych:
Historię walk wrześniowych pod Aleksandrowem przypomniał Andrzej Borowiec, wójt gminy Aleksandrów:
O naszą wolność i niepodległość musimy dbać każdego dnia – dodał wójt Borowiec:
Dzisiejsze wydarzenie to wspaniała lekcja historii i patriotyzmu szczególnie dla młodych zaznaczał Andrzej Kluczkowski, zastępca wójta gminy Aleksandrów:
Wydarzenie zakończyła część artystyczna, którą przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyny w Aleksandrowie, Ludowy Zespół Śpiewaczy „Aleksandrowiacy” i Gminna Orkiestra Dęta w Aleksandrowie.
Organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gminy Aleksandrów, Koła Gminnego w Aleksandrowie Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych, Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyny w Aleksandrowie. OSP w Aleksandrowie I i Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie.
Napisz komentarz
Komentarze