W tym czasie zespół powołany przez Burmistrza Tarnogrodu Pawła Deca będzie opracowywać CuReAP przy wsparciu krajowego mentora (mentorów), eksperckich webinariów oraz korzystając z dostępu do Przewodnika po Perłach Kultury i katalogu dobrych praktyk. W skład zespołu wchodzą przedstawiciele instytucji, stowarzyszeń, OSP, KGW, sołtysi, radni oraz mieszkańcy Tarnogrodu. Kandydaci, którzy przedstawią najbardziej przekonujące CuReAP, otrzymają tytuł BSR CulturalPearls 2025.Międzynarodowejury ogłosi wyniki w grudniu 2024 roku.
Praca zespołu rozpoczęła się 10 lipca 2024 r. Podczas pierwszego spotkania pan Andrzej Szoszkiewicz zaprezentował cele programu oraz jak – przy pomocy szeroko rozumianej kultury – budować silne społeczności, dobrze przygotowane na wyzwania, aktywizować mieszkańców i wykorzystywać ich energię społeczną oraz umiejętności, a także wzmacniać atuty naszego miejsca zamieszkania. Tytuł Bałtyckiej Perły Kultury 2025, przyznawany w ramach projektu „Bałtyckie Perły Kultury – na rzecz odpornych społecznie miast i regionów”, współfinansowany jest przez Interreg - Region Morza Bałtyckiego.
Silna społeczność lokalna, silne i odporne miasta to takie, które są w stanie stawić czoła wyzwaniom współczesnego świata, takim jak na przykład starzenie się społeczeństwa, cyfryzacja, zmiany klimatyczne czy migracje.
Zapraszamy do udziału w webinariach: 25 września, godz. 10:00 webinarium #3 Jak kultura buduje odporność społeczną? 8 października, 13:00 webinarium #4 Czego można się nauczyć od Pereł Kultury 2024? Do 21 października będą odbywać się również spotkania z krajowymi mentorami w języku narodowym (online i/lub osobiście).
/Inf. nadesłana: Tarnogrodzki Ośrodek Kultury/
Napisz komentarz
Komentarze