Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Tarnogród. Wakacyjna Szkółka Letnia

Mali i starsi artyści z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach plastycznych prowadzonych przez Jovankę i Wojtka Tomaszewskich w ramach Wakacyjnej Szkółki Letniej, która odbyła się w Tarnogrodzie.
Tarnogród. Wakacyjna Szkółka Letnia

Osiem dni trwały zajęcia pobudzające wyobraźnię i kreatywność, Każdy różnił się od wcześniejszych, codziennie na artystów czekały nowe wyzwania. Wojciech i Jovanka Kołyszkowie mają mnóstwo pomysłów i nieszablonowych propozycji do pracy na warsztatach. Artyści pod okiem fachowców eksperymentowali z rozmaitymi technikami i środkami wyrazu. 

Państwo Kołyszkowie – prowadzący warsztaty w Tarnogrodzie od lat – podsuwają uczestnikom tematy, sugerują czasem rozwiązania, ale zasadę mają taką, że o ostatecznym kształcie dzieła decyduje autor/autorka i dzięki temu możemy podziwiać prace, które nigdy nie powstałyby, gdyby prowadzący mieli pełną kontrolę nad tym, co się dzieje. Efekty bywają absolutnie zaskakujące, to dzieła wspaniałe i nietuzinkowe. 

odczas tegorocznych warsztatów, w których brało udział około 40 dzieci, w Tarnogrodzie „narodziły się”: wesołe leniwce, elfy, węże i ptaki, które połknęły świat. Powstawały prace wielkiego formatu i stworki do zadań specjalnych z gliny, kwiaty marzeń, obrazy z recyklingu, instalacje przestrzenne „ptaki-cudaki” oraz kartki pocztowe z pozdrowieniami z Tarnogrodu.

Oprócz dzieł malarskich powstał też wiersz. Ula - jedna z uczestniczek - postanowiła w taki sposób pożegnać się z prowadzącymi:

W Tarnogrodzie, w jednej szkole, 

Słychać krzyki i swawole.

Kilka dzieci coś maluje,

A pan Wojtek plan już snuje.

A plan taki i owaki:

„Malujemy same ptaki”.

Lecz dziś się coś kończy

i nie są to wakacje.

To szkółka, o której w wierszu tym, 

wszystkie słowa to mój rym.

Organizatorami wydarzenia byli Tarnogrodzki Ośrodek Kultury i Towarzystwo Kultury Teatralnej Ziemi Lubelskiej. Wsparcia finansowego udzielili Burmistrz Tarnogrodu i Powiat Biłgorajski. Wsparcia rzeczowego udzieliła firma Model Opakowania z Biłgoraja. 

/Monika Komosa, Tarnogrodzki Ośrodek Kultury/



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Andrzej KuśTreść komentarza: Impreza bardzo ciekawa. Będziecie mogli nas posłuchać, zobaczyć, poznać nasze grono i zwyczaje oraz spróbować najzdrowszego jedzenia na świecie jakim jest dziczyzna - musicie tam być !!! To nasze dziedzictwo!!!Data dodania komentarza: 6.08.2024, 11:08Źródło komentarza: Jarosław KuchtaAutor komentarza: KTreść komentarza: Był mega dobrym, ciepłym czlowiekiem, który miał jeszcze wiele planów w głowie do zrealizowania - żal i smutek że go nie ma, wieczny odpoczynek …Data dodania komentarza: 18.07.2024, 22:05Źródło komentarza: Zmarł ks. Mirosław Prokop - proboszcz parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w SzczebrzeszynieAutor komentarza: DWTreść komentarza: Lubię toData dodania komentarza: 18.07.2024, 11:38Źródło komentarza: Aleksandra CzerwińskaAutor komentarza: JSTreść komentarza: Piękna impreza.Data dodania komentarza: 12.07.2024, 12:45Źródło komentarza: Jarmark św. Kiliana w SkierbieszowieAutor komentarza: AgataTreść komentarza: Piękna audycjaData dodania komentarza: 11.07.2024, 20:38Źródło komentarza: XIV Powiatowy Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich w PawłówceAutor komentarza: Jarosław FilipiukTreść komentarza: Młody człowiek, wiedza niesamowita! W wywiadzie pana Maksa jest wyraźna nuta pasji, ogromnej wiedzy i doświadczenia. Polecam poczuć ptasznika na dłoni. Dla mnie było to uczucie takiego...piękna, ciepełka, puchu. Coś niesamowitego! Nie bać się, jak hodowca kładzie na dłoni nawet największego pajęczaka, to wie co robi. Nam nic nie grozi, jedyny hamulec mamy w głowie.Data dodania komentarza: 10.07.2024, 14:59Źródło komentarza: Fakty i mity o pajęczakach - czy jest się czego bać?