Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wojewoda uhonorował organizacje pozarządowe

Wojewoda uhonorował organizacje pozarządowe za działalność w 2016 roku. Finałowa gala podsumowująca wydarzenie odbyła się wczoraj w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim.
Wojewoda uhonorował organizacje pozarządowe

Uroczystość rozpoczęła się minutą ciszy i modlitwą za zmarłego Stanisława Leszczyńskiego, wieloletniego kierownika Zespołu Tańca Ludowego UMCS. Przemysław Czarnek w rozmowie z dziennikarzami zauważył, że Polska jest państwem zdecentralizowanym, opartym na zasadzie pomocniczości, które w szczególności oddaje pole do działania dla wszystkich organizacji, które znajdują się bliżej społeczeństwa.

POSŁUCHAJ

Wśród laureatów znalazło się Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Prezes stowarzyszenia o. Filip Buczyński OFM Conv wyjaśnił w rozmowie z Małgorzatą Godzisz jakie były jego początki.

POSŁUCHAJ

Uhonorowany został też Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość oraz Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Okręg Lubelski. Wojewoda docenił też pracę Tomaszowskich i Zamojskich Amazonek.

POSŁUCHAJ


Lista laureatów i wyróżnionych organizacji pozarządowych:

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość (obszar kultura i dziedzictwo narodowe), Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Okręg Lubelski (obszar bezpieczeństwo), Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej (obszar edukacja), Radzyńskie Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych Ósmy Kolor Tęczy (obszar sport i rekreacja), Stowarzyszenie Alwernia – Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny (obszar polityka społeczna) oraz Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia (obszar profilaktyka i ochrona zdrowia).

Ponadto wojewoda Czarnek wręczył też dyplomy dla stowarzyszeń, które zdobyły wyróżnienia w konkursie. Są to: Towarzystwo Przyjaciół Michowa, Fundacja Dialog Narodów, Stowarzyszenie Nasza Niedrzwica, Koło Gospodyń Wiejskich Panieńszczyzna-Jastków, OSP w Koble, Miejska OSP w Kraśniku, OSP Stołpno w Międzyrzecu Podlaskim, Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Otwarty Krąg w Kurowie, Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Gminy Gościeradów, Fundacja Cyryla i Metodego – Inicjatywa Tato.net, Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Żurawnicy, Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Inicjatyw Lokalnych i Oświatowych Wektor w Garbowie, Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, Stowarzyszenie Puławski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Stowarzyszenie Działań Twórczych i Edukacyjnych im. A. Budzyńskiej przy SP nr 17 w Lublinie, Klub Uczelniany AZS UMCS Lublin, Stowarzyszenie U Źródeł Ciemięgi, Stowarzyszenie Miejskie Koła Turystyki Rowerowej Relaks, Stowarzyszenie Clipeus Arma, Stowarzyszenie Tomaszowskie Amazonki i Stowarzyszenie Amazonki w Zamościu.
 

Nagrody specjalne w konkursie zdobyli Stowarzyszenie Przeszłość-Przyszłości za inscenizację spalenia Wąwolnicy przez funkcjonariuszy UB w 60. rocznicę tych wydarzeń a także Fundacja Świat Według Ludwika Braillea za wsparcie dla osób niewidomych.
 

Organizatorem konkursu i gali finałowej był Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie we współpracy z pełnomocnikiem wojewody ds. organizacji pozarządowych.

Kliknij aby odtworzyć


Kliknij aby odtworzyć

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze