Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama naNOVO

"Roztocze Muzyki" w Poturzynie

W niedzielę (30.06) w Centrum Promocji Wsi w Poturzynie odbył się Koncert "Roztocze Muzyki".
  • Źródło: Urząd Gminy Telatyn
"Roztocze Muzyki" w Poturzynie

Źródło: Urząd Gminy Telatyn

Można było usłyszeć polsko-ukraińskie pieśni autorstwa Witolda Lutosławskiego i Walentyna Sylwestrowa. Nie zabrakło również muzyki, związanego z Poturzynem, Fryderyka Chopina. To właśnie tam, latem 1830 roku przebywał Chopin, odwiedzając swojego przyjaciela Tytusa Woyciechowskiego, ówczesnego właściciela dóbr poturzyńskich.

Podczas koncertu zaprezentowali się wybitni artyści scen światowych – Oksana Nikitiuk (mezzosopran), której akompaniował na fortepianie Roman Rewakowicz, muzyk i dyrygent.

Dzięki Łucji Watras - pasjonatce  życia i twórczości Chopina, po koncercie można było również obejrzeć oryginalne plakaty poświęcone temu pianiście.

Katolickie Radio Zamość objęło koncert patronatem medialnym

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu Pawłowi za często wypowiadane słowa na zakończenie mszy;, módlmy się za tych,którzy prosili Nas o modlitwę,którym modlitwę jesteśmy winni i którzy tej modlitwy teraz bardzo potrzebują . Nie jestem z tej parafii ,ale czasem bywam albo oglądam i bardzo jestem wdzięczna.I księdzu proboszczowi za wrażliwość na chorych.Niech dobry Bóg wynagrodzi.Data dodania komentarza: 20.04.2025, 19:29Źródło komentarza: Wielka Sobota - cisza, która prowadzi do światłaAutor komentarza: DiscoManiakTreść komentarza: Bardzo brakuje mi tej szkoły. Ciepła i przytulna...Data dodania komentarza: 18.04.2025, 21:04Źródło komentarza: Wieczornica w Hucie TarnawackiejAutor komentarza: WJRTreść komentarza: Z okazji ustanowienia Kapłaństwa życzymy wielu łask Bożych i siły Ducha Świętego w posłudze! 🙏 "Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i aby wasz owoc trwał.” Wspólnota w Jego rękuData dodania komentarza: 17.04.2025, 22:35Źródło komentarza: Msza Krzyżma w zamojskiej KatedrzeAutor komentarza: TomaszTreść komentarza: Bardzo piękna i wzruszająca inscenizacja Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez Stowarzyszenie Moje NowosiółkiData dodania komentarza: 17.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Misterium Męki Pańskiej w TelatynieAutor komentarza: AKTreść komentarza: Gratulacje Angelika !!!!Data dodania komentarza: 15.04.2025, 10:58Źródło komentarza: Biłgoraj. Świąteczny stół w ZSZiOAutor komentarza: MariuszTreść komentarza: Bardzo fajna inicjatywa w tamtym roku skorzystałem tak że i w tym roku tak zrobię.Data dodania komentarza: 14.04.2025, 13:43Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne "ostatniej szansy" 2025. Dzień III