Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama KULT PIĘKNA

Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca świętowała w Tomaszowie Lubelskim

W sobotę (22.06) w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tomaszowie Lubelskim, odbyły się uroczystości związane ze świętem patronalnym wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca.
Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca świętowała w Tomaszowie Lubelskim

Źródło: Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca - Facebook

Wydarzenie gromadziło ponad 500 osób z 30 wspólnot z diecezji. Rozpoczęło się od modlitwy uwielbienia, po której nastąpiły konferencje Anety Stanuch z Rady Generalnej oraz ks. Mateusza Januszewskiego, asystenta diecezjalnego wspólnoty. Ks. Januszewski w rozmowie podkreślał cele wspólnego świętowania.

Kulminacją spotkania była Eucharystia, podczas której przewodniczył homilię wygłosił ks. dr Piotr Spyra, wicemoderator generalny wspólnoty.

Swoimi przeżyciami z udziału w święcie patronalnym podzielili się przedstawiciele wspólnot z Biłgoraja i Wólki Panieńskiej.

Co daje formacja we wspólnocie Przyjaciele Oblubieńca?

Ks. Mateusz Januszewski, asystent diecezjalny wspólnoty posumował miniony rok formacyjny. 

Patronem Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca jest św. Jan Chrzciciel, a uroczystość odbyła się dwa dni przed uroczystością jego narodzin.


Źródło: Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca - Facebook

Źródło: Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca - Facebook

Źródło: Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca - Facebook

Źródło: Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca - Facebook

Źródło: Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca - Facebook


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: Super siostra niedługo się widzimy na pewno skorzystam po długim czasie znowu wrócą wspomnienia do zobaczeniaData dodania komentarza: 18.02.2025, 00:17Źródło komentarza: Iwona ChmielewskaAutor komentarza: JarekTreść komentarza: Bóg zapłać !Data dodania komentarza: 15.02.2025, 09:12Źródło komentarza: Gietrzwałd to nie śmietnikAutor komentarza: Krzysztof , też z lubelskiegoTreść komentarza: Wysłuchałem wywiadu prowadzonego przez KS. Wojciecha z Kat.Radia Zamosc. z p.Iwona Chmielewska , przewodnikiem po Wiecznym Mieście i myślę,że postawiono wiele celnych pytań odnośnie ciekawostek przy zwiedzaniu Rzymu , odpowiedzi jak najbardziej zachęcają aby się Tam w Roku świętym znaleźćData dodania komentarza: 12.02.2025, 15:24Źródło komentarza: Iwona ChmielewskaAutor komentarza: JCTreść komentarza: Super ! Dziękuję, że takie spotkania się odbywają. To również lekcja dla młodego pokolenia, że w taki sposób również można służyć drugiemu człowiekowi, bo tych osób można powiedzieć nie widać, ale ktoś różne prace w parafii i nie tylko musi wykonać.Data dodania komentarza: 11.02.2025, 09:25Źródło komentarza: Maria Witkowska wzorem dla młodego pokoleniaAutor komentarza: BarbaraTreść komentarza: Brazylia ma bardzo fajne plaże, to kraj pełen radosnych i przyjaznych ludzi, ponadto najlepsze plaże na Karaibach można zobaczyć na Dominikanie https://carter.eu/kierunki/karaiby/dominikana/Data dodania komentarza: 10.02.2025, 14:13Źródło komentarza: Brazylia – gdzie znajdziemy najlepsze plaże?Autor komentarza: Pamiętajmy o Dzieciach ZamojszczyznyTreść komentarza: Dziękujemy za pracęData dodania komentarza: 8.02.2025, 10:47Źródło komentarza: dr Beata Kozaczyńska