Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MHR

W Zamościu „Dzień Szachisty” uczczono turniejem

W piątek (14.06) obchodziliśmy „Dzień Szachisty”. Z tej właśnie okazji w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Kamiennej 20 odbył się wewnętrzny turniej szachowy.
W Zamościu „Dzień Szachisty” uczczono turniejem

Źródło: Fot. Zamojski Klub Szchowy

„Dzień Szachisty” w Kalendarzu Świąt Osobliwych ustanowiony został z inicjatywy Andrzeja Czochry, prezesa Zamojskiego Klubu Szachowego, który jest nauczycielem gry w szachy.

Gra w szachy wymaga wiedzy, koncentracji oraz umiejętności przewidywania. Dobry gracz przewiduje kilka lub kilkanaście posunięć do przodu. Tylko w taki sposób można przewidzieć strategię przeciwnika i wykonać ruchy dość wcześnie, by osiągnąć przewagę. Na czym polega nauka gry w szachy i w jaki sposób po szachownicy poruszają się poszczególne figury i pionek?

Z okazji „Dnia szachisty” w piątek (14.06) w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Kamiennej 20 odbył się błyskawiczny turniej szachowy.

Zawodnicy z podziałem na kategorie wiekowe, mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami. Najlepszym szachistom wręczone zostały okazałe nagrody.

W rozgrywkach zagrał zawodnik, który pozaszkolny czas wolny lubi spędzać na bezpłatnych zajęciach szachowych, które odbywają się zamojskim MDK.

W wydarzeniu kończącym rok szkolny, zdecydował się wziąć udział także inny zawodnik, który na zajęcia szachowe uczęszcza raz w tygodniu. 

Czego z okazji „Dnia szachisty” wszystkim sympatykom tej strategicznej gry życzy Andrzej Czochra? 

Andrzej Czochra zaznaczył, że turniej z okazji „Dnia szachisty” zakończył rok szkolny 2023/2024.

Szachy rozwijają myślenie, dlatego do gry zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do grona zamojskich szachistów. Bezpłatne zajęcia szachowe będą prowadzone w okresie wakacyjnym w MDK. 

Szczegółowych informacji o bezpłatnych zajęciach z nauki gry w szachy, które odbywają się w zamojskim MDK udziela Andrzej Czochra pod numerem telefonu: 606  966  403.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Andrzej KuśTreść komentarza: Impreza bardzo ciekawa. Będziecie mogli nas posłuchać, zobaczyć, poznać nasze grono i zwyczaje oraz spróbować najzdrowszego jedzenia na świecie jakim jest dziczyzna - musicie tam być !!! To nasze dziedzictwo!!!Data dodania komentarza: 6.08.2024, 11:08Źródło komentarza: Jarosław KuchtaAutor komentarza: KTreść komentarza: Był mega dobrym, ciepłym czlowiekiem, który miał jeszcze wiele planów w głowie do zrealizowania - żal i smutek że go nie ma, wieczny odpoczynek …Data dodania komentarza: 18.07.2024, 22:05Źródło komentarza: Zmarł ks. Mirosław Prokop - proboszcz parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w SzczebrzeszynieAutor komentarza: DWTreść komentarza: Lubię toData dodania komentarza: 18.07.2024, 11:38Źródło komentarza: Aleksandra CzerwińskaAutor komentarza: JSTreść komentarza: Piękna impreza.Data dodania komentarza: 12.07.2024, 12:45Źródło komentarza: Jarmark św. Kiliana w SkierbieszowieAutor komentarza: AgataTreść komentarza: Piękna audycjaData dodania komentarza: 11.07.2024, 20:38Źródło komentarza: XIV Powiatowy Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich w PawłówceAutor komentarza: Jarosław FilipiukTreść komentarza: Młody człowiek, wiedza niesamowita! W wywiadzie pana Maksa jest wyraźna nuta pasji, ogromnej wiedzy i doświadczenia. Polecam poczuć ptasznika na dłoni. Dla mnie było to uczucie takiego...piękna, ciepełka, puchu. Coś niesamowitego! Nie bać się, jak hodowca kładzie na dłoni nawet największego pajęczaka, to wie co robi. Nam nic nie grozi, jedyny hamulec mamy w głowie.Data dodania komentarza: 10.07.2024, 14:59Źródło komentarza: Fakty i mity o pajęczakach - czy jest się czego bać?