Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

XXV Powiatowy Konkurs o AK i BCh na Ziemi Biłgorajskiej w Osuchach

W Domu Pamięci w Osuchach odbył się (07.06) XXV Powiatowy Konkurs o AK i BCh na Ziemi Biłgorajskiej. W jubileuszowej edycji konkursu wzięło udział 18 uczniów szkół podstawowych i 17 uczniów szkół średnich.
XXV Powiatowy Konkurs o AK i BCh na Ziemi Biłgorajskiej w Osuchach

Na samym początku wszyscy uczestnicy zebrali się na cmentarzu partyzanckim w Osuchach, aby oddać hołd poległym w obronie Ojczyzny. 

Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu oraz nauczyciele przygotowujący otrzymali od GOK w Łukowej dyplomy i najnowszy 21. Zeszyt Osuchowski oraz upominki od Starosty Biłgorajskiego i Kierownictwa Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodka Zamiejscowego w Zamościu.

Podczas konkursu odbyło się także wręczenie nagród laureatom Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego poświęconego Młodym Bohaterom pochowanym w Osuchach na największym partyzanckim cmentarzu w Europie. Wygrała go dwunastoletnia Michalina Laura Ostrowska ze Szkoły Podstawowej w Goraju, której utwór „Krzyże na skraju lasu” przeczytany zostanie podczas uroczystości w Osuchach 23 czerwca 2024 r.

Uczestnicy obu konkursów oprowadzeni zostali niedawno otwartą w Osuchach ścieżką historyczno - przyrodniczą oraz zaproszeni na poczęstunek przy ziemiance partyzanckiej.

 

Laureatami konkursu zostali:

W kategorii szkoły podstawowe:

I miejsce – Andżelika Smoter uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 im. Ks Jana Twardowskiego w Biłgoraju,
II miejsce – Karolina Dąbrowska uczennica Szkoły Podstawowej im. por. Edwarda Błaszczaka ps. Grom w Chmielku,
III miejsce – Szymon Surmacz ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie.

W kategorii szkoły średnie:

I miejsce – Marcin Kusz uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju,
II miejsce – Paulina Zając uczennica Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju,
III miejsce – Jakub Furmanek – I LO im. ONZ w Biłgoraju.

 

Przyznano też 10 wyróżnień dla:

Patrycji Godzisz uczennicy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łabuniach (lat 14),

Karoliny Kardasz (lat 13) i Gabrieli Wrzeszcz (lat 12) ze Szkoły Podstawowej w Borowinie Sitanieckiej,

Julii Czerwonka (lat 11) i Krystiana Greszty ( lat 14 ) ze Szkoły Podstawowej w Lipsku,

Magdaleny Szostak ze Szkoły Podstawowej w Łukowej (lat 13),

Kingi Biszkont ze Szkoły Podstawowej w Sitańcu (lat 14),

Szymona Obszańskiego ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy (lat 13),

Nikoli Bochniak ze Szkoły Podstawowej w Chmielku (lat 13),

Antoniego Jagusztyna z I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju (lat 16).

 

/Inf. nadesłana/

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Andrzej KuśTreść komentarza: Impreza bardzo ciekawa. Będziecie mogli nas posłuchać, zobaczyć, poznać nasze grono i zwyczaje oraz spróbować najzdrowszego jedzenia na świecie jakim jest dziczyzna - musicie tam być !!! To nasze dziedzictwo!!!Data dodania komentarza: 6.08.2024, 11:08Źródło komentarza: Jarosław KuchtaAutor komentarza: KTreść komentarza: Był mega dobrym, ciepłym czlowiekiem, który miał jeszcze wiele planów w głowie do zrealizowania - żal i smutek że go nie ma, wieczny odpoczynek …Data dodania komentarza: 18.07.2024, 22:05Źródło komentarza: Zmarł ks. Mirosław Prokop - proboszcz parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w SzczebrzeszynieAutor komentarza: DWTreść komentarza: Lubię toData dodania komentarza: 18.07.2024, 11:38Źródło komentarza: Aleksandra CzerwińskaAutor komentarza: JSTreść komentarza: Piękna impreza.Data dodania komentarza: 12.07.2024, 12:45Źródło komentarza: Jarmark św. Kiliana w SkierbieszowieAutor komentarza: AgataTreść komentarza: Piękna audycjaData dodania komentarza: 11.07.2024, 20:38Źródło komentarza: XIV Powiatowy Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich w PawłówceAutor komentarza: Jarosław FilipiukTreść komentarza: Młody człowiek, wiedza niesamowita! W wywiadzie pana Maksa jest wyraźna nuta pasji, ogromnej wiedzy i doświadczenia. Polecam poczuć ptasznika na dłoni. Dla mnie było to uczucie takiego...piękna, ciepełka, puchu. Coś niesamowitego! Nie bać się, jak hodowca kładzie na dłoni nawet największego pajęczaka, to wie co robi. Nam nic nie grozi, jedyny hamulec mamy w głowie.Data dodania komentarza: 10.07.2024, 14:59Źródło komentarza: Fakty i mity o pajęczakach - czy jest się czego bać?