Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

III edycja „Olejarskiej Dychy” przeszła do historii. Mistrzem Polski Olejarzy został Piotr Biżek

W niedzielę (12.05) na plaży przy zbiorniku wodnym w Nieliszu odbyła się kolejna edycja biegowego wydarzenia pn. „Olejarska Dycha”. Tym razem zawodnicy mieli szansę zmierzyć się na dwóch dystansach, ponieważ organizatorzy przygotowali dwie trasy - na 5 i 10 kilometrów.
III edycja „Olejarskiej Dychy” przeszła do historii. Mistrzem Polski Olejarzy został Piotr Biżek

Jak co roku bieg poprowadził drogą wzdłuż kwitnących na żółto rzepakowych pól oraz częściowo ścieżkami leśnymi. Było słonecznie, a na linii startu zagościły setki biegaczy, którzy na to wielkie sportowe wydarzenie, połączone z III Mistrzostwami Polski Olejarzy, przybyli z całej Polski. Ilu biegaczy zawitało do Nielisza

Głównym celem organizacji „Olejarskiej Dychy” była zachęta do aktywności ruchowej, jaką jest bieganie oraz promocja oleju rzepakowego. Każdy zawodnik w ramach pakietu startowego otrzymał butelkę oleju rzepakowego, który zawiera wiele cennych dla naszego zdrowia wartości odżywczych. Olej usprawnia funkcjonowanie mózgu i zwiększa zasoby energetyczne organizmu. Podczas wydarzenia zaprezentowany został także kulinarny pokaz pozyskiwania oleju z nasion rzepaku.

Dlaczego zdaniem Adama Stępnia warto biegać i brać udział w wydarzeniu „Olejarska Dycha’?

Violetta Domaradzka jest nie tylko organizatorką imprezy, ale także aktywną biegaczką. Co, jej zdaniem, jest fascynującego w bieganiu?

Meta biegu ulokowana została przy zbiorniku wodnym, który ze względu na wielkość, nazywany jest „Morzem Lubelszczyzny”. Na linii startu zagościli amatorzy, ale także czołówka najlepszych biegaczy z Polski. Co zdaniem Violetty Domaradzkiej sprawia, że z roku na rok bieg cieszy się coraz większym zainteresowaniem?

Imprezie biegowej towarzyszyły inne wydarzenia, nie tylko kulinarne, ale również muzyczne.

Najszybsze biegaczki i biegacze w klasyfikacji Open i kategoriach wiekowych oraz producenci oleju rzepakowego otrzymali atrakcyjne nagrody.

W kategorii Open wygrała Dominika Łukasiewicz, drugie miejsce zajęła ubiegłoroczna zwyciężczyni Aleksandra Jakubczak, a na trzecim miejscu uplasowała się Izabela Malinowska. Czy zwycięstwo dla najszybszej biegaczki było niespodzianką?

Którzy mężczyźni w kategorii Open zajęli czołowe miejsca?

W ramach „Olejarskiej Dychy” na tytuł Mistrza Polski Olejarzy zasłużył zawodnik, który w imprezie biegowej uczestniczył po raz trzeci.

Dlaczego Mistrz Polski Olejarzy zdecydował się wziąć udział w biegu po raz kolejny i co zdaniem biegacza zaważyło o wygranej?

Podczas „Olejarskiej Dychy” wyróżniono także najstarszych i najmłodszych biegaczy.

Najstarszy uczestnik biegu przyznał, że mieszka w okolicach Nielisza, gdzie wolny czas spędza biegając.

Józef Jezierski dodał, że biega od 1984 roku. Zawodnik ukończył wiele długodystansowych biegów. Jego zdaniem w bieganiu najważniejsze jest przegotowanie fizyczne i mentalne.

W wydarzeniu udział wzięły także liczne kluby biegowe. Na linii startu zagościli zawodnicy z grupy „Zamość biega”, którzy zmierzyli się z dystansem 10 kilometrów.

Inny z reprezentantów grupy „Zamość biega” nie krył zadowolenia z osiągniętego wyniku czasowego.

W biegu na 10 km wystartowali również zawodnicy, którzy uczestniczyli w poprzedniej edycji wydarzenia.

Frekwencja zawodników, którzy wzięli udział w wydarzeniu „Olejarska Dycha” świadczy, o tym ,że tego typu aktywność ruchowa staje się coraz bardziej popularną formą spędzania czasu na sportowo. Czy jest szansa, że kolejna, IV edycja „Olejarskiej Dychy”, odbędzie się w Nieliszu za rok? Na to pytanie odpowiedzieli organizatorzy imprezy, Violetta Domaradzka i Adam Stępień.

Po dekoracji najlepszych zawodników, którzy otrzymali nagrody pieniężne oraz statuetki, imprezę biegową zamknęli jej organizatorzy.

Nielisz, jako malownicze miejsce zachęca, by czas wolny spędzać aktywnie na świeżym powietrzu. Biegaczy planujących terminarz biegowy serdecznie zachęcamy, by „Olejarską Dychę” wpisać w kalendarz imprez sportowych. Zwycięzcom biegu oraz wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy. Wydarzenie zostało sfinansowane z Funduszu Promocji Roślin Oleistych.

WYNIKI kliknij


 

 

 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Andrzej KuśTreść komentarza: Impreza bardzo ciekawa. Będziecie mogli nas posłuchać, zobaczyć, poznać nasze grono i zwyczaje oraz spróbować najzdrowszego jedzenia na świecie jakim jest dziczyzna - musicie tam być !!! To nasze dziedzictwo!!!Data dodania komentarza: 6.08.2024, 11:08Źródło komentarza: Jarosław KuchtaAutor komentarza: KTreść komentarza: Był mega dobrym, ciepłym czlowiekiem, który miał jeszcze wiele planów w głowie do zrealizowania - żal i smutek że go nie ma, wieczny odpoczynek …Data dodania komentarza: 18.07.2024, 22:05Źródło komentarza: Zmarł ks. Mirosław Prokop - proboszcz parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w SzczebrzeszynieAutor komentarza: DWTreść komentarza: Lubię toData dodania komentarza: 18.07.2024, 11:38Źródło komentarza: Aleksandra CzerwińskaAutor komentarza: JSTreść komentarza: Piękna impreza.Data dodania komentarza: 12.07.2024, 12:45Źródło komentarza: Jarmark św. Kiliana w SkierbieszowieAutor komentarza: AgataTreść komentarza: Piękna audycjaData dodania komentarza: 11.07.2024, 20:38Źródło komentarza: XIV Powiatowy Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich w PawłówceAutor komentarza: Jarosław FilipiukTreść komentarza: Młody człowiek, wiedza niesamowita! W wywiadzie pana Maksa jest wyraźna nuta pasji, ogromnej wiedzy i doświadczenia. Polecam poczuć ptasznika na dłoni. Dla mnie było to uczucie takiego...piękna, ciepełka, puchu. Coś niesamowitego! Nie bać się, jak hodowca kładzie na dłoni nawet największego pajęczaka, to wie co robi. Nam nic nie grozi, jedyny hamulec mamy w głowie.Data dodania komentarza: 10.07.2024, 14:59Źródło komentarza: Fakty i mity o pajęczakach - czy jest się czego bać?