Zamojskie EduTargi przybliżyły młodzieży prezentację szerokiej oferty: ponadpodstawowych szkół publicznych i niepublicznych, zawodowych i ogólnokształcących oraz placówek zajęć pozaszkolnych. EduTargi odwiedziła spora liczba uczniów ze szkół podstawowych
Podczas EduTargów młodzież mogła zapoznać się z najpopularniejszymi kierunkami kształcenia
Pracownie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Zamościu wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt. Co ważne, uczniowie klas branżowych mogą ukierunkować swoje zdolności i predyspozycje zawodowe.
Joanna Piotrowska dodała, że na kierunku technik ekonomista młodzież uczy się podstawowych pojęć, które w przyszłości będzie mogła umiejętnie wykorzystać w pracy zawodowej.
W Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Zamościu mogą uczyć się także przyszłe fryzjerki. Zawód ten w ostatnich czasach chętnie wykonują także mężczyźni. Uczniowie nabywają wiedze teoretyczną, a w trakcie nauki odbywają także praktyki zawodowe.
Joanna Piotrowska podkreśliła, że w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Zamościu zamontowana została winda. Dzięki temu udogodnieniu w specjalistycznych pracowniach mogą uczyć się także osoby z niepełnosprawnościami.
Podczas zamojskich EduTargów swoją ofertę edukacyjną zaprezentowała także jedna ze szkół mundurowych.
Małgorzata Pyszak dodała, że w przyszłości chce zostać policjantką.
Zdaniem ekspertów jakie kierunki kształcenia są przyszłościowe?
Perspektywa zatrudnienia, satysfakcjonujące wynagrodzenie oraz niesienie pomocy drugiemu człowiekowi to główne powody, którymi kierują się osoby chcące kształcić się w szkołach medycznych.
Głównie ze względu na braki kadrowe młodzież oraz osoby dorosłe, chcą podjąć pracę w placówkach służby zdrowia.
Mariusz Blicharz dodał, że w Medycznym Studium Zawodowym kształcenie odbywa się w systemie dziennym, stacjonarnym i zaocznym.
Jaki kierunek dalszego kształcenia i rozwoju wybrać? To pytanie, które często zadaje sobie młodzież, stojąca przed wyborem dalszego etapu edukacji. Podczas EduTargów przyszli uczniowie szkół średnich mogli także zasięgnąć porady pedagogów i psychologów. Jakie kierunki kształcenia wybiera dzisiejsza młodzież?
Maria Sakowicz dodała, że w wyborze odpowiedniego kierunku kształcenia pomagają wykwalifikowani doradcy zawodowi.
Podczas zamojskich EduTargów z ofertą edukacyjną mogli zapoznać się także przyszli studenci. Akademia Zamojska daje możliwość zdobycia tytułu licencjata, inżyniera oraz magistra.
Studiując na zamojskiej uczelni, dużą popularnością cieszą się kierunki: społeczne, humanistyczne i ekonomiczne.
Obecny rynek pracy potrzebuje fachowców. Najbardziej poszukiwani przez pracodawców są tacy specjaliści jak: dekarze, kucharze czy spawacze, ale chronicznie niezaspokojony jest też popyt na lekarzy, pielęgniarki, psychologów, nauczycieli, kierowców i pracowników służb mundurowych. Młodzież często boryka się z problemem wyboru przyszłego kierunku kształcenia. Dlatego w podjęciu słusznej decyzji warto skorzystać z porad doradców zawodowych.
Napisz komentarz
Komentarze