Konferencja ta stanowiła podsumowanie projektu, którego działania zakładały analizę czynników wpływających na tożsamość kulturową i cywilizacyjną Polski. Jak zaznaczył jeden z prelegentów, prof. Grzegorz Kucharczyk z Instytutu Historii PAN, konferencja dotknęła zarówno aspektów politycznych, gospodarczych jak i kulturowych.
W trakcie wydarzenia referaty przedstawili, dr Dariusz Makiłła z Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej oraz dr Beata Kozaczyńska z Uniwersytetu w Siedlach. Wśród prelegentów znalazł się również dr Piotr Andrzejewski z Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk, z wykładem pt.: „Obraz Polski i Polaków w Niemczech po 1989 roku. Narracje i inspiracje”.
Konferencja odbyła się w ramach projektu Polityka niemiecka XX i XXI wieku, a tożsamość kulturowa i cywilizacyjna Polski. Rektor Akademii Zamojskiej przybliża cel, jaki przyświeca organizowaniu konferencji o takiej tematyce.
Dodatkowym materialnym efektem projektu jest wydanie trzech publikacji naukowych. Patronat honorowy nad konferencją sprawowali: Ośrodek Rozwoju Edukacji, Instytut Andersa, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie oraz Archiwum Państwowe w Zamościu.
Napisz komentarz
Komentarze