W najbliższych latach na terenie województw zaplanowano m.in.: rozbudowę infrastruktury drogowej. Transport i łatwiejszy dostęp do odległych centralnych miast odgrywa kluczową rolę w gospodarce i zachęci przyszłych przedsiębiorców do podejmowania działalności inwestycyjnych.Teren Roztocza rozciąga się od Kraśnika w kierunku Narola, polsko-ukraińskiej granicy i biegnie aż do Lwowa. Michał Mulawa, wicemarszałek województwa lubelskiego zaznaczył, że Roztocze jest terenem atrakcyjnym turystycznie przez cały rok. W okresie wiosenno - letnim dużą popularnością cieszą się organizowane: rajdy rowerowe, wycieczki krajoznawcze czy spływy kajakowe. Roztocze charakteryzuje pagórkowaty teren, który w okresie zimowym przyciąga miłośników sportów zimowych.
Na Roztoczu z bazy noclegowej turyści mogą korzystać przez cały rok. Michał Mulawa podkreślił, że z tereny województwa lubelskiego i podkarpackiego oferują dostęp do ciepłych źródeł wody pochodzącej z głębi ziemi. Jej główną zaletą są właściwości zdrowotne, które w przyszłości mogą być zastosowane leczniczo.
Ważne miejsce w opracowywanym Programie Rozwoju Roztocza zajmuje wykorzystanie potencjału średnich miast: Kraśnika, Biłgoraja, Tomaszowa Lubelskiego czy Zamościa. Program zakłada także wsparcie finansowe dla samorządów lokalnych i przedsiębiorców, którzy w przyszłości będą chcieli zainwestować swój kapitał na obszarze tego regionu.
Wkrótce, bo w marcu: w Kraśniku, Biłgoraju, Tomaszowie Lubelskim i Zamościu odbędą się konsultacje społeczne, w które Województwo Lubelskie chce zaangażować również przedsiębiorców i organizacje pozarządowe.
Więcej o programie kliknij
O Programie Rozwoju Roztocza będzie można usłyszeć na naszej antenie w audycji Rozmowa dnia w środę (28.02) o godz. 8.40 i 15.40. Gościem rozmowy będzie Michał Mulawa, wicemarszałek województwa lubelskiego. Serdecznie zapraszamy.
Napisz komentarz
Komentarze