Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Hurtownia KINGA

Oszustwo przy sprzedaży. Uwaga na fałszywe wiadomości i podejrzane linki!

Mieszkanka Zamościa straciła oszczędności podczas sprzedaży ubrań. Wystawiła je na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych. Niestety, po zamieszczeniu ogłoszenia skontaktowała się z nią oszustka.
Oszustwo przy sprzedaży. Uwaga na fałszywe wiadomości i podejrzane linki!

Źródło: Fot. https://pixabay.com/pl

Nieświadoma zagrożenia 40-latka, postępowała zgodnie z jej instrukcjami, w wyniku czego straciła kilka tysięcy złotych. O oszustwie informuje asp. szt. Katarzyna Szewczuk z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Kobieta kliknęła w przesłany link, uzupełniła tam wymagane dane, a następnie przekazywała wygenerowane kody Blik i zatwierdzała transakcję. W wyniku nieostrożności kobieta straciła sześć tysięcy złotych. 

Asp. szt. Katarzyna Szewczuk apeluje o czytanie regulaminów portali internetowych, gdzie zamierzamy sprzedać lub kupić dany przedmiot. Nie należy także klikać w linki ponieważ mogą one zainfekować nasze urządzenie, w wyniku czego możemy stać się ofiarą oszustwa.

Niezależnie, czy jesteśmy sprzedającymi czy kupującymi, w Internecie należy stosować zasadę ograniczonego zaufania.
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: Super siostra niedługo się widzimy na pewno skorzystam po długim czasie znowu wrócą wspomnienia do zobaczeniaData dodania komentarza: 18.02.2025, 00:17Źródło komentarza: Iwona ChmielewskaAutor komentarza: JarekTreść komentarza: Bóg zapłać !Data dodania komentarza: 15.02.2025, 09:12Źródło komentarza: Gietrzwałd to nie śmietnikAutor komentarza: Krzysztof , też z lubelskiegoTreść komentarza: Wysłuchałem wywiadu prowadzonego przez KS. Wojciecha z Kat.Radia Zamosc. z p.Iwona Chmielewska , przewodnikiem po Wiecznym Mieście i myślę,że postawiono wiele celnych pytań odnośnie ciekawostek przy zwiedzaniu Rzymu , odpowiedzi jak najbardziej zachęcają aby się Tam w Roku świętym znaleźćData dodania komentarza: 12.02.2025, 15:24Źródło komentarza: Iwona ChmielewskaAutor komentarza: JCTreść komentarza: Super ! Dziękuję, że takie spotkania się odbywają. To również lekcja dla młodego pokolenia, że w taki sposób również można służyć drugiemu człowiekowi, bo tych osób można powiedzieć nie widać, ale ktoś różne prace w parafii i nie tylko musi wykonać.Data dodania komentarza: 11.02.2025, 09:25Źródło komentarza: Maria Witkowska wzorem dla młodego pokoleniaAutor komentarza: BarbaraTreść komentarza: Brazylia ma bardzo fajne plaże, to kraj pełen radosnych i przyjaznych ludzi, ponadto najlepsze plaże na Karaibach można zobaczyć na Dominikanie https://carter.eu/kierunki/karaiby/dominikana/Data dodania komentarza: 10.02.2025, 14:13Źródło komentarza: Brazylia – gdzie znajdziemy najlepsze plaże?Autor komentarza: Pamiętajmy o Dzieciach ZamojszczyznyTreść komentarza: Dziękujemy za pracęData dodania komentarza: 8.02.2025, 10:47Źródło komentarza: dr Beata Kozaczyńska