Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Bricomarché

Droga do wolności - Krucjata Wyzwolenia Człowieka

O zachowanie abstynencji przez polskie rodziny, dawanie świadectwa życia trzeźwości przez kapłanów oraz za sprawujących władzę, aby „przeciwstawiali się demoralizacji społeczeństwa i troszczyli się o trzeźwość” – modlą się katolicy w całej Polsce od 26 lutego do 4 marca. Kończy się jubileuszowy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
Droga do wolności - Krucjata Wyzwolenia Człowieka

Jednym ze sposobów zapobiegania złu wypływającemu z nadużywania alkoholu jest Krucjata Wyzwolenia Człowieka. Na czym ona polega powiedziała Stanisława Orzeł z Diakoni Stałej i Diakonii Wyzwolenia Człowieka Ruchu Światło-Życie oraz Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła (INMK) w Krościeńku. Rozmawiał z nią ks. Krystian Bordzań.

POSŁUCHAJ

Krucjata wykorzystuje różne metody pracy z ludźmi. Przybliżyła je nam Stanisława Orzeł:

POSŁUCHAJ

Jedną z form działania Krucjaty Wyzwolenia Człowieka jest głoszenie rekolekcji parafialnych, zwanych Ewangelią Wyzwolenia:

POSŁUCHAJ

Hasło, które przyświeca Krucjacie brzmi: „Nie lękajcie się”. Ich sens tłumaczy Stanisława Orzeł:

POSŁUCHAJ

Kto może przystąpić do Krucjaty?

POSŁUCHAJ

Co należy zrobić, by przyłączyć się do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka?

POSŁUCHAJ

Aby przystąpić do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka należy wypełnić deklarację, wpisując na niej swoje imię i nazwisko oraz okres na jaki deklarujemy abstynencję. Takie deklaracje można znaleźć na stronie Krucjaty: www.kwc.oaza.pl, a następnie przesłać je do Krościenka. Krucjata Wyzwolenia Człowieka istnieje we wszystkich diecezjach. Kontakt można nawiązać poprzez wspólnoty Ruchu Światło-Życie.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze