To święto przypada na okres jesienny, więc kiedy malowniczy krajobraz tworzą: zielone, żółte i pomarańczowe liście opadające z drzew warto wybrać się na przejażdżkę rowerową po mieście, parku czy po lesie. Ponadto jazda na rowerze wpływa korzystnie na nasze ogólne funkcjonowanie zdrowotne ponieważ wzmacniana jest siła naszych mięśni, a szczególnie: łydek, ud, pośladków, brzucha czy ramion. O dobroczynnych aspektach, które wynikają z jazdy na rowerze informuje dietetyk Kinga Stopa.
Godzina jazdy średnim tempem pozwala spalić ok. 400 kalorii. Ile minut dziennej jazdy na rowerze zapewni spalanie tłuszczu i spadek zbędnych kilogramów?
Planując rowerową wyprawę warto zaplanować ją np. na Roztocze, gdzie z pozycji siodełka możemy zobaczyć miejsca dotąd nam nie znane. Bowiem dzięki rowerowym wyprawom i rajdom przez polne drogi i lasy można poznać wiele ciekawych miejsc, a przy tym cieszyć się otaczającą przyrodą. Ponadto wyruszając w samotną trasę rowerową mamy czas tylko dla siebie, bo możemy się odprężyć, wyciszyć i zrelaksować. Natomiast te osoby, które lubią towarzystwo na taką wyprawę mogą wybrać się z rodziną lub przyjaciółmi i czas wolny mogą spędzić integrując się z osobami bliskimi. W jakie produkty spożywcze warto wyposażyć torbę, gdy wybieramy się na dłuższą plenerowa wycieczkę rowerową?
Czy w sezonie jesienna-zimowym, kiedy za oknem jest chłodno osoby chcące schudnąć korzystają z rowerków stacjonarnych? Na pytanie odpowiedzi udzieliła dietetyk, która swoich pacjentów zachęca do korzystania z domowych przyrządów do ćwiczeń.
W najbliższym Poradniku dietetycznym postaramy się zachęcić Państwa do jazdy na rowerze. Jest to przyjemna forma aktywności, która pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie ponieważ wyzwalane są endorfiny, czyli hormony szczęścia. Więcej o korzyściach wynikając z jazdy na rowerze usłyszą Państwo w Poradniku dietetycznym w piątek (03.11) o godz. 9.40, na który serdecznie zapraszamy. Gościem audycji będzie dietetyk Kinga Stopa.
Napisz komentarz
Komentarze