O celach i założeniach wydarzenia informowała Justyna Wąsala-Gura, prezes Fundacji Bambini Dzieciom w Biłgoraju:
To niezwykle ważna i godna pochwały inicjatywa – zaznaczyła Monika Żur, dyrektor zamojskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie:
Jak rozpoznać depresję u dzieci i młodzieży – tłumaczyła Agnieszka Mazur , psycholog i biegły sądowy ze Szpitala Psychiatrycznego w Jarosławiu:
Agnieszka Mazur dodała, w jaki sposób rodzic może wspierać dziecko ogarnięte kryzysem psychicznym:
Prelekcję na temat: „Zaburzenia depresyjne, samookaleczenia, próby samobójcze – częstość występowania, czynniki ryzyka” wygłosiła dr n.med. Aleksandra Radoń, psycholog, specjalista psychoterapii uzależnień ze Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie. W rozmowie wyjaśniała, iż samookaleczanie jest wołaniem o pomoc i trzeba je jak najszybciej zauważyć:
W programie konferencji znalazły się również m.in. wykład Agnieszki Mazur – psychologa, biegłego sądowego ze Szpitala Psychiatrycznego w Jarosławiu nt. „Kryzys psychiczny u dzieci i młodzieży – jak rozpoznać, jakie podjąć działania?”, a także wystąpienie Sylwii Horoszkiewicz, dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Zamościu nt. „Wsparcie ucznia w kryzysie – system oświaty, możliwe formy wsparcia, dobra praktyka”.
Patronat honorowy nad konferencją objął Lubelski Kurator Oświaty. Wydarzenie dofinansowane jest przez Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.
Patronat medialny sprawowało Katolickie Radio Zamość.
Napisz komentarz
Komentarze