W ostatnich latach kwestia bezpieczeństwa to poważne wyzwanie wzmocnienia polskiej armii i obrony przed wojną hybrydową z wykorzystaniem fal nielegalnych migrantów z Afryki czy Bliskiego Wschodu. To wyzwanie dla naszego Państwa, ze względu na trwającą wojnę na Ukrainie, ale także z powodu nieustannych ataków hybrydowych na granicy z Białorusią mówi Wiceminister Sprawiedliwości dr Marcin Romanowski.
W latach 2008-2015 rząd Platformy Obywatelskiej zlikwidował 477 posterunków policji oraz 629 baz wojskowych w całej Polsce, a wydatki na armię wynosiły 37,5 mld zł. Zrezygnowano też z ochrony w postaci amerykańskiej tarczy antyrakietowej. Rząd Zjednoczonej Prawicy zwiększył wydatki na armię i odbudowuje bazy wojskowe, co jak zaznacza Wiceminister Sprawiedliwości, staje się gwarantem bezpieczeństwa.
Zdaniem Wicewojewody Lubelskiego Bolesława Gzika, mur na granicy z Białorusią jest istotny i należy go wzmacniać by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim mieszkańcom Polski.
Wicewojewoda Lubelski dodaje, że istotna jest świadomość społeczna w zakresie wiedzy obronnej i zachowania się w sytuacjach kryzysowych.
Konferencja odbyła się w związku z ogłoszeniem przez Rząd Zjednoczonej Prawicy ostatniego, czwartego pytania referendalnego, które dotyczyć będzie kwestii bezpieczeństwa – „Czy popierasz likwidację bariery na granicy z Republiką Białorusi”.
Napisz komentarz
Komentarze