Festiwal rozpoczął się od Eucharystii w sanktuarium św. Stanisława Biskupa Męczennika, sprawowanej w intencji uczestników i organizatorów wydarzenia.
O najważniejszych celach i założeniach Festiwalu informował jego organizator, ks. proboszcz Jarosław Kędra:
Następnie rozpoczęły się przesłuchania festiwalowe, w których udział wzięło 22 podmioty muzyczne w dwóch kategoriach: chóry i zespoły. W kategorii chóry wyróżnienie otrzymał Chór Męski „Arion” ze Świdnika, bursztynowy różaniec przypadł chórowi „Stanislaus” z Górecka Kościelnego, srebrny różaniec wyśpiewał chór „Sitanianie”, zaś złoty różaniec – chór „Albertus” z Zamościa. W kategorii zespoły wyróżnienie otrzymali: Wesołe Gosposie z Kolonii Sitaniec i Andrzejkowe Nutki z Mokregolipia, bursztynowy różaniec przypadł zespołowi Górzanki z Gozdowa, srebrny – Kocudzankom z Kocudzy, zaś główną nagrodę i złoty różaniec wyśpiewał zespół „Sonat Tibi”. Młodzi wykonawcy podzielili się z nami swoimi wrażeniami z występu i wygranej:
Przewodniczący jury, etnomuzykolog i folklorysta Andrzej Sar wyjaśniał, na co jury zwracało szczególną uwagę przy ocenie uczestników Festiwalu:
Festiwal doskonale pokazuje naszą polską pobożność maryjną – tłumaczył ks. Sławomir Korona:
Festiwal jest wspaniałą promocją dla gminy, powiatu i całej diecezji – podkreślał burmistrz Józefowa Roman Dziura:
Warto tutaj przyjechać, bo to naprawdę wartościowo spędzony czas – zaznaczyła Barbara Maksymiec:
Organizatorzy przygotowali wiele trakcji dla całych rodzin m.in. loterię fantową, zawody sportowe, ekologiczny piknik rodzinny i place zabaw dla dzieci. Gwiazdą wieczoru był Zespół Sławomir.
Do wszystkich słuchaczy Katolickiego Radia Zamość ks. Jarosław Kędra skierował specjalne zaproszenie do Górecka Kościelnego:
Patronat honorowy nad Festiwalem objęli Starostwo Powiatowe w Biłgoraju i w Tomaszowie Lubelskim. Patronat medialny sprawowało Katolickie Radio Zamość.
Napisz komentarz
Komentarze