Organizatorzy – Gmina Lubaczów i Województwo Podkarpackie przygotowali dla uczestników wiele niezapomnianych wydarzeń kulturalnych, koncertów, wernisaży i oczywiście mnóstwo kresowych smaków. W sobotę 22 lipca, w niezwykle klimatycznym Centrum Koncertowo-Wystawienniczym w Narolu, można było posłuchać recitalu fortepianowego uznanego na świecie pianisty, jazzmena, laureata nagrody Grammy, Włodka Pawlika.
Pawlik, uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych pianistów swojego pokolenia, zaprezentował swoje doceniane na całym świecie umiejętności interpretacyjne, techniczne i emocjonalne. A w niedzielę 23 lipca w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie wystawiony został spektakl pt. „Teraz – szkic niedokończony w jednym akcie”, oparty na dziele Aleksandra Fredry, w adaptacji i reżyserii ks. Józefa Jana Dudka. Najnowszą premierę Teatru Arka Lwowska publiczność przyjęła z entuzjazmem, reagując żywiołowo oklaskami.
Natomiast w czwartek 27 lipca o godz. 19.00 w Radrużu w Cerkwi pw. Św. Paraskewy odbędzie się koncert inauguracyjny „A to Polska właśnie” w wykonaniu Renaty Johnson-Wojtowicz z towarzyszeniem kwintetu smyczkowego ARSO Ensemble.
W niedzielę 30 lipca w lubaczowskiej Konkatedrze o godz. 13.00 będzie miała miejsce Msza Święta Kresowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa Mariusza, Leszczyńskiego, biskupa pomocniczego diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej, z oprawą chóru „Deo Cantamus”. A na małym Rynku w Lubaczowie, spotkanie z kulturą żydowską, zaś wieczorem o godz. 20.00 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie, niezwykłe wydarzenie muzyczne - „Psalmy Dawidowe” - koncert Mateusza Pospieszalskiego.
Kolejny tydzień również zapowiada się bardzo interesująco. Szczegółowy Program Festiwalu Dziedzictwa Kresów 2023 jest dostępny na stronie festiwalkresow.pl.
Napisz komentarz
Komentarze