Najszybciej jako właściciele psów usuniemy go podczas wizyty u weterynarza, a zabieg ten odbywa się pod narkozą za pomocą ultradźwięków. Anna Smyk lekarz weterynarii, specjalista chirurgii małych i dużych zwierząt zaznaczyła, że jeśli nasz pies jest chory np. na serce warto taki zabieg sobie odpuścić wybierając mniej inwazyjną metodę.
Kamień nazębny naszemu psu możemy usunąć samodzielnie w domu, a w jaki sposób? Służą do tego gryzaki, żele, krople czy specjalne pasty przeznaczone dla psów.
W jaki sposób najprościej wyczyścić płytkę nazębną naszemu czwórnogowi?
Jakie niepokojące objawy mogą świadczyć o nadmiarze kamienia nazębnego.
Psiaki uwielbiają gryzaki typu: suszone paski, kości czy uszy. Anna Smyk podkreśliła, że należy kupować gryzaki o kolorze brązowym, które są naturalne, bo nie zawierają żadnych dodatków oraz ulepszaczy.
Kamień nazębny może przyczynić się do odsłaniania szyjek zębowych i psucia się zębów, a jeśli jest go dużo – sprawia ból przy gryzieniu i żuciu, a nawet może doprowadzić do utraty zębów. Właśnie dlatego, warto regularnie dbać o higienę zębów naszego psa.
Na więcej pytań dotyczących prawidłowego utrzymania higieny jamy ustnej psów odpowiedzi usłyszą Państwo w najbliższy piątek (31.03) o godz. 9.40 w audycji „Poradnik weterynaryjny” Gościem rozmowy będzie Anna Smyk lekarz weterynarii, specjalista chirurgii małych i dużych zwierząt.
Napisz komentarz
Komentarze