Świętowanie rozpoczęło się od Eucharystii w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu, której przewodniczył biskup diecezjalny Marian Rojek. W Mszy świętej uczestniczył także biskup pomocniczy Mariusz Leszczyński oraz liczne grono kapłanów. Biskup Marian Rojek w homilii zwracał się do pracowników radia, podkreślając znaczenie komunikacji z serca do serc słuchaczy.
Biskup Rojek podkreślał także potrzebę komunikacji, która tworzy jedność.
Dalsza część uroczystości miała miejsce w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu, gdzie odbyła się gala 25-lecia Katolickiego Radia Zamość. Była to okazja do wspomnień historii radia oraz do podziękowań osobom, które na różny sposób przyczyniły się do jego rozwoju. Dyrektor Katolickiego Radia Zamość w swojej wypowiedzi przedstawiał dokonania radia, statystyki i dziękował za codzienną obecność słuchaczy.
Katolickie Radio Zamość nie mogłoby funkcjonować, gdyby nie wolontariusze i współpracownicy reprezentujący samorządy, instytucje, organizacje, stowarzyszenia, firmy. Jubileuszowa gala, była okazją do podziękowań dla tych wszystkich, którzy w różny sposób współtworzą nasze radio. Wyróżnione osoby otrzymały okolicznościowe statuetki, jako wyraz wdzięczności za ich trud i zaangażowanie.
Wśród wyróżnionych znaleźli się m.in. twórcy i prowadzący audycje: "Siloe", "Zamojszczyzna mniej znana", "Podróże dalekie i bliskie", "Lista AMDG" oraz "W duchu św. Dominika".
Z okazji jubileuszu okolicznościowy list skierował Prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki. W imieniu premiera odczytał go poseł Tomasz Zieliński.
Zaproszeni i licznie zgromadzeni goście kierowali pod adresem radia słowa uznania, gratulacje i życzenia. Wśród nich byli m.in. wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski, poseł Beata Strzałka i poseł Tomasz Zieliński, senator Jerzy Chróścikowski, wicemarszałek Województwa Lubelskiego Michał Mulawa, współpracujący z radiem starostowie powiatów, prezydent i burmistrzowie miast oraz wójtowie gmin. Ponadto dyrektor zamojskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie Monika Żur, dyrektor lubelskiego oddziału ARiMR Krzysztof Gałaszkiewiecz, przedstawiciele Lasów Państwowych, uczelni wyższych, naszych kontrahentów, zaprzyjaźnionych mediów, a także pierwszy dyrektor Katolickiego Radia Zamość, ks. Andrzej Stopyra.
Przypomnijmy, że Katolickie Radio Zamość powstało 25 marca 1998 roku. Swoją pierwszą audycję nadało dzień wcześniej.
Zgromadzeni na gali goście mogli zapoznać się z historią i podsumowaniem aktualnej działalności Katolickiego Radia Zamość w filmowej formie. Niebawem filmy te będą dostępne na kanale naszego radia w serwisie YouTube. Spotkanie zakończyło pasterskie błogosławieństwo i poczęstunek.
Napisz komentarz
Komentarze