W Zamościu w strefie 1 znajdują się dwie podstrefy A i B. Podstrefa A obejmuje obszar Zespołu Staromiejskiego z zabytkową zabudową. Są to ulice: Zamenhofa, Pereca, Kołłątaja, Ormiańska, Grodzka, Staszica, Żeromskiego, Kościuszki, Kolegiacka, Ratuszowa, Moranda, Solna, Daniłowskiego, Bazyliańska, Grecka, Plac Stefanidesa, Plac Jaroszewicza, Plac Wolności oraz Skwer Jana Pawła II. W skład podstrefy A nie wchodzi parking na Rynku Solnym. W pierwszych dniach stycznia bieżącego roku na terenie zamojskiej Starówki zamontowano dziesięć nowych parkomatów, które do zasilania wykorzystują energię słoneczną. Stare parkomaty miały kolor srebrny, a te nowe są koloru czarnego. Powodem ich zakupu były awarie techniczne, co wymagało częstych interwencji serwisantów. Marcin Nowak, dyrektor Zarządu Dróg Grodzkich w Zamościu poinformował, że urządzenia są nowoczesne i bardzo łatwe w obsłudze.
Jaki jest koszt zaparkowania samochodu w podstrefie A?
Marcin Nowak dodał, że poruszając się w obrębie zamojskiej starówki należy czytać uważnie znaki drogowe.
Z kolei podstrefa B to dwa parkingi: przy parku miejskim (ul. Piłsudskiego) oraz przy Skwerze Mikołajczuka (ul. Partyzantów – PZU). Zgodnie z wolą radnych, w podstrefie B opłata za postój pobierana jest tylko przez pół roku w sezonie turystycznym, a wiec. od 1 kwietnia do 30 września. Jaki jest koszt zaparkowania samochodu w tej podstrefie?
Gdzie kierowcy mogą bezpłatnie zaparkować samochód?
Strefa 2 zlokalizowana jest na Nowym Mieście na ulicach Gminnej i Reja, a jaki jest koszt postoju w tych miejscach?
Marcin Nowak dodał, że kierowcy maja możliwość wykupienia także kart abonamentowych.
Mieszkańcy i usługodawcy mogą wykupić także stałe karty parkingowe. Gdzie można je nabyć i na podstawie jakich dokumentów wydawane są takie karty?
Opłaty parkingowe obowiązują w dni robocze w godz. 8.00 - 18.00, a w weekend postój na wszystkich parkingach odbywa się bezpłatnie.
Napisz komentarz
Komentarze