O żywocie tej świętej dowiadujemy się z przekazów pobożnej zakonnicy matki Marii Luizy z Neapolu, której objawiła się św. Filomena, mówi Łukasz Kawalec, posługujący w kościele rektoralnym pw. św. Katarzyny w Zamościu.
Św. Filomena w więzieniu spędziła 40 dni o chlebie i wodzie. Była straszliwie torturowana. Wielokrotnie z pomocą przychodziły jej anioły.
Łukasz Kawalec informuje w jaki sposób relikwie świętej Filomeny znalazły się w kościele rektoralnym pw św. Katarzyny w Zamościu.
W Polsce jedyną parafią pod wezwaniem św. Filomeny jest kościół w Gniechowicach (archidiecezja wrocławska), który od 2019 roku uzyskał rangę sanktuarium. Proboszczem jest ks. Jarosław Wawak, który informuje że św. Filomena jest patronką na nasze czasy.
Warto poznać św. Filomenę, mieć ją za orędowniczkę, zaopatrzyć się w sakramentalia z nią związane (sznur i olej), a do swojego codziennego pacierza dołączyć modlitwy za jej przyczyną.
Dodajmy, że nabożeństwa ku czci św. Filomeny odprawiane są w każdą czwartą niedzielę miesiąca o godz. 17.00 w kościele rektoralnym św. Katarzyny w Zamościu z możliwością ucałowania relikwii świętej.
Napisz komentarz
Komentarze